Доступність посилання

ТОП новини

«ДонМак» в окупованому Донецьку. Ціни підвищили, ремонт не зробили


Фото автора
Фото автора

Дві жовті літери «М» на дверях. На них – позначки, що забороняють заходити в заклад з сигаретами, алкоголем, тваринами та зброєю. «ДонМак» – це донецькі заклади швидкого харчування, розташовані в приміщеннях «МакДональдз».

Заходжу в фаст-фуд біля Південного автовокзалу. Сьогодні вже з боку «Золотого ключика» входу немає. В інтер'єрі нічого не змінили. Сині світильники, чорні столики та малюнки фанів на стінах. Каси на тому ж місці. Однак працює лише п'ять. Ціни написані чорним маркером.

Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора
Персонал одягнений в бордову уніформу з написами «ДонМак»

Замість звичного «Каса вільна» касирка вимовляє: «Заказывайте». Пиріжок з вишнею на десерт тут і досі пропонують. Персонал одягнений у бордову уніформу з написами «ДонМак».

Дизайн меню нагадує «МакДональдз», проте асортимент страв менший. Я взяла собі маленьку фрі, лате маленького розміру та сирний соус. Замовлення обійшлось мені в 145 рублів – це приблизно п’ятдесят гривень. Якщо про смак? То як солона гаряча картопля може бути не смачною?! Кава, направду, м'яка і не гірчить.

Фото автора
Фото автора
Жителі окупованого Донецька порівнюють ціни з московським «МакДональдз» і скаржаться, що тут дорожче

Хотіла порівняти ціни в «ДонМак» і київському «МакДональдз». Втім, я вегетаріанка і не шанувальниця швидкої їжі, тому не знаю їх напам'ять. У мережі прайсів українських ресторанів немає.

Жителі окупованого Донецька порівнюють ціни з московським «МакДональдз» і скаржаться, що тут дорожче. Так, дійсно, донецький гамбургер дорожчий від московського на сім рублів (три гривні), чізбургер та картопля фрі – на п'ятнадцять (шість гривень).

Фото автора
Фото автора
Згадую фото та відео черг, які публікували в соцмережах. Може, ажіотаж спав? Або, може, спробували – не сподобалось

Відвідувачів небагато. Зали майже порожні. На терасі самотньо сидить чоловік. Замість охоронця по території закладу ходить контролер Владислав з двоголовим орлом на бейджі. Одразу згадую фото та відео черг, які публікували в соцмережах. Може, ажіотаж спав? Або, може, спробували – не сподобалось.

Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора

Відгуки донеччан в соцмережах теж неоднозначні. Проте негативних більше.

Наостанок відвідую вбиральню. Як з часів «МакДональдз» були відірвані вішалки в кабінках, так їх ніхто не повкручував. Видно лише дірки в стінах від шурупів. Мильниця зламана.

Фото автора
Фото автора

Слоган «ДонМаку» – «Все тот же вкус». Як на мене, реальнішим було б гасло «Все тот же ремонт!»

Наталя Парій, Донецьк

Думки, висловлені в рубриці «Листи з окупованого Донбасу», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода

Надсилайте ваші листи: DonbasLysty@rferl.org

XS
SM
MD
LG