Підконтрольний Росії Верховний суд анексованого Криму в четвер, 18 серпня, відхилив клопотання про допуск обвинуваченого у «справі 26 лютого» заступника голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза в зал судових засідань. Про це кримський адвокат Еміль Курбедінов повідомив під час перерви засідання російського суду.
«Знову було заявлено клопотання, щоб Ахтема допустили в зал судових засідань. Судді навіть не розглядають ці клопотання. Вони вважають, що вони раз і назавжди вирішили це питання», – повідомив він.
Курбедінов додав, що ніхто з потерпілих у залі суду не може відповісти, що пред’являють Чийгозу: «вони кажуть, що вони прибули туди за наказом захищати Верховну раду від кримських татар – все».
Засідання підконтрольного Росії Верховного суду Криму щодо Ахтема Чийгоза в рамках «справи 26 лютого» закінчилося. Про це проекту Радіо Свобода, сайту Крим.Реалії повідомив кримський адвокат Олександр Лісовий, який представляв його інтереси на цьому засіданні.
Після анексії Криму Росією на півострові почали судити кримськотатарських активістів, які брали участь у мітингу прихильників територіальної цілісності України, яким протистояли активісти партії «Русское единство» – нею керував на той момент нинішній голова Криму Сергій Аксьонов.
20 липня суд на закритому засіданні розділив «справу 26 лютого» на дві: щодо Ахтема Чийгоза і щодо інших фігурантів процесу – Алі Асанова і Мустафи Дегерменджі.
Ахтем Чийгоз на суді відмовився визнавати себе винним. Наступне засідання у його справі призначене на 18 серпня.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму й Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними й засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».