Доступність посилання

ТОП новини

Фукуяма: Україна у глобальній битві за демократію – на передовій


Нині Україна потребує відкритих державних інституцій – Фукуяма
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:22 0:00

Львів – Сьогодні Україна перебуває на передовій великої глобальної битви за демократію і сучасний уряд, заявив у Львові американський політолог і публіцист Френсіс Фукуяма. І якщо цю битву Україна виграє – це стане прикладом для всього світу.

Френсіс Фукуяма не вперше в Україні. Востаннє він тут побував три роки тому. Зізнається, що Україні приділяє досить велику увагу. Найбільшими проблемами українського сьогодення називає корупцію і відсутність фахових кадрів у владі, тобто присутність саме старої еліти.

Чим вищий рівень корупції, чим більше невирішених проблем в державі, тим це більш вигідно для Росії, яка прагне поглинути Україну, наголосив політолог. Відтак, саме від України нині залежить, куди вона продовжить свій шлях – у бік Європи, як про це було заявлено на Євромайдані, чи у бік недемократичних процесів, у чому так зацікавлена Росія.

Українці вийшли на дві революції – Помаранчеву і Революції гідності, де вони чітко заявили про своє бажання будувати демократичну країну, але після цих подій люди розчарувались, бо не вдалось подолати корупцію, відтак навести лад в країні.

Слід боротись із корупцією і тісно працювати саме з приватним сектором
Френсіс Фукуяма

«Після Євромайдану в українців більший рівень усвідомлення не допустити помилок, які були зроблені після Помаранчевої революції. Тому слід боротись із корупцією і тісно працювати саме з приватним сектором», – каже Френсіс Фукуяма.

У людей нової влади має бути інший спосіб мислення, щоб готові були працювати заради суспільства, а не приватних інтересів
Френсіс Фукуяма

Втім, які саме помилки робить сучасна українська влада, на це запитання Радіо Свобода американський політолог відмовився відповідати. Але зауважив, що нині Україна потребує якісно нових людей у владі, з іншими цінностями, аніж у нинішніх урядовців.

«Стара українська система базувалась на еліті, яка розподіляла ресурси, підтримувала стабільність країни, а ресурси перебували у приватних руках. Нині Україна потребує відкритих державних інституцій, у людей нової влади має бути інший спосіб мислення, щоб готові були працювати заради суспільства, а не приватних інтересів», – відповів Френсіс Фукуяма Радіо Свобода.

Сила українців – у згуртованості

Американський політолог силу України вбачає у громадянському русі, бо саме рух знизу може впливати на владу. Те, що після Євромайдану не народився потужний громадський рух чи політична партія з активних майданців його не здивувало.

Громадянське суспільство є великим гравцем в українській політиці
Френсіс Фукуяма

«У часи Євромайдану була мобілізація громадянського суспільства. Мене не дивує, що українці стали більш пасивними. Але це та сила, той потенціал, який потрібно використати. Громадянське суспільство є великим гравцем в українській політиці. Вплив Євросоюзу і США на формування українських інституцій може допомогти використати цей потенціал», – зауважив політолог.

Якщо є люди, які хочуть змінити ситуацію у державі, вони мають йти у політику і владу
Френсіс Фукуяма

Френсіс Фукуяма бере участь у проекті Українського католицького університету щодо підготовки українських управлінців. Бо переконаний, щоб змінити ситуацію у державі, потрібно брати на себе відповідальність і йти у владу. Бо у громадянському суспільстві домінує думка, що всі політики та урядовці погані, але не можна залишатись осторонь процесів у державі і не контролювати кроки влади.

«Залишившись осторонь всіх процесів у державі – ви ніколи не отримаєте успішний уряд. Тому, якщо є люди, які хочуть змінити ситуацію у державі, вони мають йти у політику і владу і зробити це самим. Лише відкрита підтримка громадянського суспільства та впровадження глобальної демократії може врятувати Україну», – переконаний Френсіс Фукуяма.

  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG