Доступність посилання

ТОП новини

Про небезпечний вакуум в серцях українців попередив експерт American Enterprise Institute


Ілюстративне фото

Недостатня економічна та військова підтримка України з боку Заходу та відсутність інтересу до популяризації західних цінностей серед українців можуть обернутись приходом до влади в Україні «сумнівних сил». Про це у колонці, оприлюдненій виданням The Financial Times заявив Далібор Рогак, дослідник центру дослідження державної політики США American Enterprise Institute.

«ЄС та США мають переконатись, що вони завоюють розум та душі українців. Інакше вакуум можуть заповнити однозначно сумнівні сили, на можливість чого вказує нинішня ностальгія за українським націоналізмом часів Другої світової війни», – пише Рогак.

Експерт відзначає помітний прогрес, якого Україна досягнула за окремими напрямками (легкість відкриття власної справи, дерегуляція, унифікація цін на газ – ред.), вказуючи при цьому на падіння економічного виробництва, корупцію та значний вплив олігархів, як фактор, що може гальмувати важливі перетворення у країні. Не оминає автор увагою і продовження агресії Росії проти України.

На цьому тривожному фоні, підтримка Заходом України у протистоянні із Москвою зменшується, непокоїться експерт.

ЄС має рухатись далі у питанні затриманого процесу лібералізації візового режиму для України
Далібор Рогак

«Захід має надавати Україні допомогу, необхідну для захисту, включно із летальною допомогою. ЄС має рухатись далі у питанні затриманого процесу лібералізації візового режиму для України та Грузії», – пише Рогак.

Експерт особливо наголошує на тому, що Захід має ставити за мету не лише підтримку існування України (як це робить програма МВФ та технічна підтримка Києву, здійснювана Заходом – ред.), але і підтримку віри українців у демократію та західні цінності.

«Україна є і, ймовірно, залишиться глибоко недосконалою країною. Але це не означає, що боротьба за її успіх не є критично важливою як для просування демократичного капіталізму, так і для гарантування того, що Європа лишатиметься цілісною, вільною та мирною», – пише Рогак.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG