Доступність посилання

ТОП новини

Економіка України виходить з тіні (огляд преси)


Послаблення податкового навантаження на бізнес починає давати результати, констатує газета «Сегодня». За підрахунками Мінекономрозвитку і торгівлі, економіка поступово виходить з тіні. А відтак, зростають надходження в бюджет і офіційна зарплата українців. Експерти видання обіцяють, що в найближчі два-три роки рівень «тіні» може знизитися до докризових показників у 34-35%. Утім, це стане можливим лише за подальшого зростання економіки й відсутності ескалації конфлікту на Донбасі, наголошує газета.

Про те, на яких напрямках слід очікувати саботажу е-декларацій, пише газета «День». Відповіді треба шукати відразу у трьох площинах: політичній, правовій та технічній. Видання також наголошує, що запит на прозорість доходів в українському суспільстві назрів давно. Тому апелювати до е-декларування лише як до інструменту отримання чергового траншу від МВФ, чи безвізового режиму від ЄС, абсолютно неправильно, наголошує газета в матеріалі «Питання «не технічного» масштабу».

Вступна кампанія до вишів уже позаду, пов'язані з нею пристрасті потроху вгамувалися. Отже, як зазначає газета «Голос України», час тверезо й неупереджено проаналізувати отримані результати. Видання пише, що попри позитивні нововведення, цьогорічна вступна кампанія загалом була доволі неоднозначною. Так, умови прийому до вищих навчальних закладів були змінені МОН уже майже на старті кампанії, у червні. Упродовж усієї кампанії виникали технічні проблеми в системі електронного вступу. Також непродуманий був алгоритм розподілу бюджетних місць. Усе це разом призвело до значного спотворення результатів конкурсу абітурієнтів, і як наслідок – до втрати громадянами можливості доступу до безоплатної вищої освіти на засадах чесного конкурсу. Докладніше про це «Голос України» пише в публікації «Недосконалий алгоритм».

Характерною особливістю відзначення усіх ювілеїв Івана Франка стає дискусія з приводу його світоглядних, ідеологічних і політичних переконань. Хто ж він: соціал-демократ чи націоналіст? Про це на шпальтах «Культури» розмірковує дописувач газети «День».

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG