Доступність посилання

ТОП новини

Крим для Росії не успіх, а проблема (огляд преси)


Вирішити «українське питання» – стратегічне завдання Кремля, переконує тижневик «Країна». Він має два варіанти для цього: внутрішній бунт в Україні – розкол із середини, або зовнішня агресія, що призведе до переформатування території. Анексія півострова була першим кроком, щоб запустити процес розвалу, переконує в тижневику військовий експерт Михайло Самусь. Завершитися все мало в середині 2014-го. Якщо тоді хтось переконав би Путіна, що Україна залишиться, він не починав би цієї авантюри. Тепер Крим – не успіх, а проблема. У Росії є один спосіб вийти з цього криміналу – знищити Україну. Катові потрібно вбити жертву, інакше вона почне свідчити. Путін це розуміє. Україна для нього – завдання життя. Без неї не відбудує імперію, зазначає експерт тижневика «Країна».

План надходжень від приватизації до держбюджету-2016 передбачав отримання 17 мільярдів гривень, а за перше півріччя 2016 року надійшло лише 42 мільйони, інформує газета «День». Видання нагадує, що в останній день серпня Кабмін схвалив запропоновані Фондом держмайна зміни до методики оцінки об’єктів, що приватизуються, які дозволять знизити їхню стартову ціну. Експерти видання розповідають, чому уряд хоче знизити стартову вартість виставлених на продаж підприємств і чи пришвидшить це наповнення бюджету країни. Заголовок публікації – «Приватизувати, щоб націоналізувати?».

В Україні паралельно існують дві економіки, констатує експерт тижневика «Країна». Одна пострадянська, до якої входять великі підприємства. Вона поступово вмирає. Бойові дії охопили ті райони, де концентрація підприємств старої системи найвища. Значну частину виробництва знищили фізично. Проблема в тому, що стара економіка охоплює велику кількість людей і проблеми в ній зачіпають майже кожного. Одночасно є й інша – сучасна економіка. Вона бурхливо розвивається. Найочевидніший приклад – IT-сфера. Але поки динаміка зростання цих галузей торкнеться більшості, мине певний час. Раніше наступного літа цей позитив до пересічного громадянина не дійде, переконує тижневик.

Слідом за дефіцитом дільничних і слідчих Україні загрожує дефіцит суддів. За даними Вищої ради юстиції, з початку року від суддів надійшло 1132 заяви на звільнення. Фактично кожен сьомий суддя України захотів піти зі своєї посади. Серед причин, як стверджує газета «Сегодня», – небажання «засвітити» своє майно та страх бути звільненим.

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG