Доступність посилання

ТОП новини

Американський радник Полторака увічнений у фільмі Клінта Іствуда


Джон Абізаїд (фото з сайту Міністерства оборони США)

Військову звитягу та винахідливість нового американського радника міністра оборони України Степана Полторака, генерала армії США у відставці Джона Абізаїда увічненено у фільмі Клінта Іствуда «Перевал розбитих сердець» 1986-го року, який присвячено вторгненню США до Гренади.

Абізаїд, який на посаді «особливого радника» консультуватиме Степана Полторака (в питаннях зміцнення демократичного цивільного контролю над військовослужбовцями, боротьби з корупцією та реформами Міноборони – ред.), починав кар'єру у 504-му парашутно-десантному полку 82-ї аеромобільної дивізії США і особисто керував ротою спецпризначенців США у ході вторгнення США до Гренади у 1983-му році.

У ході вторгнення до Гренади він, здійснивши стрибок з парашутом на злітну смугу, віддав наказ одному із спецпризначенців під його командуванням, використати бульдозер у якості танку, спрямувавши його на кубинських військових, щоб рухаючись слідом за ним дістатись ворожої вогневої позиції. Цей момент та інші подробиці військової операції, у якій брав участь Абізаїд, увійшли до фільму Клінта Іствуда «Перевал розбитих сердець», який вийшов на екрани у 1986-му році і мав значний комерційний успіх.

Увічнений Іствудом маневр вигаданий Абізаїдом можна побачити, починаючи з 2-ї хвилини 17-ї секунди офіційного трейлера кінострічки.

Міністри оборони США та України Картер і Полторак зустрілися в четвер у Лондоні. Картер пояснив репортерам, що призначення Абізаїда радником в Україні не є сигналом того, що США планує допомогти Україні в наступальних операціях проти російських військ у Східній Україні, натомість «усе продовжується у тому самому дусі» оборонної допомоги з боку Сполучених Штатів, повідомляє АР.

Громадськості США Абізаїд відомий рядом влучних висловів з приводу військових місій збройних сил США, зокрема в Іраку.

«Найважча річ, як ми знаємо з власного досвіду з 11-го вересня 2001-го року – це захищати все і повсякчас».

«Ніхто не бере до уваги жертви наших військ більше, ніж ті, хто командує ними».

«Бойовий настрій на висоті; війська – впевнені; лідери – спроможні».

«Я думаю, що ви також розумієте, що одна з ключових речей, які треба зробити в Іраку – це створити розуміння, що військові повинні підпорядковуватися цивільному контролю та поважати свій народ».

«Я вважаю, що ви побачите, як напруга, яка виникне у політичному процесі, обернеться насильством повсюди в країні, але це можна проконтролювати, у цій ситуації можна працювати, і це призведе до набагато кращого майбутнього цього народу».

«Звичайно, нашою ціллю є залишити Ірак, але наші війська не можуть його залишити до того моменту, коли ми знатимемо, що іракські сили безпеки здатні і достатньо кваліфіковані, щоб захистити суверенітет нації».

«Кожен американський солдат бажає мати максимальну підтримку з боку громадськості. Це стосується солдатів, які служать в Іраку і мене також. Ми краще боремося, коли знаємо, що наш народ підтримує нас і розуміє, що ми робимо. Це надзвичайно важливо».

Абізаїд – колишній командувач Центральним командуванням Збройних Сил США (2003-2007 роках). Керував військовими операціями у регіоні з 27 країн (від Сомалійського півострова – до Південно-Східної Азії, включно з Афганістаном, Середнім Сходом). Абізаїд походить із родини ліванців (раніше було помилково зазначено «лівійців» – ред.), народжений у США. Отримав формальну військову підготовку, а також цивільну освіту – вивчав Середній Схід у Гарвардському університеті. Відзначений внутрішніми та міжнародними нагородами.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG