Доступність посилання

ТОП новини

Вибори директора Львівської галереї мистецтв: колектив не підтримує переможця конкурсу


Тарас Возняк
Тарас Возняк

У Львові черговий скандал довкола виборів директора Національної галереї мистецтв. Відповідно до конкурсного добору, більшість голосів отримав Тарас Возняк. Проте частина працівників галереї цю кандидатуру не підтримує і хоче бачити на цьому місці чинного виконуючого обов’язки директора галереї Ларису Возницьку.

Засідання конкурсної комісії з добору директора Львівської національної галереї мистецтв відбулося ще 7 вересня. З-поміж трьох кандидатів перемогу здобув редактор журналу «Ї» Тарас Возняк. Відповідне оголошення про це з’явилося на сайті Міністерства культури увечері 7 вересня. Іншими претендентами на цю посаду були виконувач обов’язків директора галереї Лариса Возницька та головний зберігач фондів галереї Ігор Хомин.

Дискусії щодо призначення нового директора Львівської галереї мистецтв почалися ще після загибелі її багаторічного очільника Бориса Возницького у 2012 році. Про це говорить заступник гендиректора галереї з наукової роботи Володимир Пшик. Тоді колектив підтримав кандидатуру доньки Возницького – Лариси. 1 серпня 2015 року трирічний контракт між Мінкультом та Ларисою Возницькою закінчився. Відтоді її призначили виконувачем обов’язків генерального директора галереї.

Шостого вересня – за день до конкурсного добору генерального директора у Києві – колектив галереї виступив за те, щоб музей очолила Лариса Возницька. За словами Володимира Пшика, частина колективу підтримує її через те, що програмні заяви інших конкурсантів викликають занепокоєння щодо подальшої долі галереї.

Частина працівників побачила загрозу, що деякі відділи можуть бути скасовані. Це було у мотиваційному листі Ігоря Хомина. Незрозуміла проблема реструктуризації була оголошена і у програмі Тараса Возняка
Володимир Пшик

«Програми, мотивації,кандидатів були опубліковані перед конкурсним засіданням. Це добре, бо ми змогли побачити, в кого які плани щодо музею. Коли вже постало питання про конкурс і визначення особи директора, то колектив вирішив озвучити свої застереження. Частина працівників та людей з відділів у Львові та поза його межами побачила загрозу того, що деякі відділи можуть бути скасовані. Це було зазначено у мотиваційному листі Ігоря Хомина. Незрозуміла проблема реструктуризації була оголошена і у програмі Тараса Возняка», – говорить Володимир Пшик.

За його словами, ці кандидати повинні були зібрати колектив, поговорити з ним перед тим, як висуватися на кандидатуру директора галереї. «В певній мірі воно і демократично, але не повністю використаний потенціал конкурсного добору. Ці люди мало говорили про свої плани на загал – їх мали оцінити не лише музейники, а й звичайні люди», – говорить Володимир Пшик.

Сьогодні Лариса Возницька все ще обіймає посаду виконувача обов’язків генерального директора Львівської галереї мистецтв. Голова Конкурсної комісії з конкурсного добору директора галереї Зеновій Мазурик наголосив, що наказу про призначення Тараса Возняка генеральним директором Львівської галереї мистецтв поки що немає.

«Конкурсний добір пройшов Тарас Возняк, набравши п’ять голосів, більшістю є рекомендований. Ще процедура призначення не відбулася», – зазначає Мазурик.

У відділі управління персоналом Міністерства культури зазначили, що нині документи перебувають у процесі оформлення, а сама процедура займе «встановлений законом термін».

«Вони так собі надумали – не випускати мене з галереї з речами»

Нині Лариса Возницька перебуває у терапевтичному відділенні Клінічної лікарні львівської залізниці з діагнозом гіпертонічний криз. До лікарні потрапила 8 вересня після інциденту з вивезенням власних речей із кабінету у Львівській національній галереї мистецтв. За словами жінки, вона намагалася забрати з кабінету свої речі та речі батька, які залишилися в її кабінеті.

Мені заборонили виїжджати з галереї. Головний зберігач дав розпорядження нашій міліції не випускати мене
Лариса Возницька

«Мені заборонили виїжджати з галереї. Головний зберігач дав розпорядження нашій міліції не випускати мене, – каже Возницька. – Перед тим він подзвонив Тарасу Возняку і вони так собі надумали – не випускати мене з галереї з речами».

Вона зауважує, що її все-таки випустили з галереї з кількома пакетами лише після того, як вона пригрозила запросити журналістів на місце інциденту.

Головний зберігач фондів галереї Ігор Хомин цьогоріч не отримав жодного голосу. У 2012 році він вже був претендентом на посаду генерального директора Львівської галереї мистецтв. Проте тоді її очолила Лариса Возницька.

У нас є охорона, яка не дозволить нічого винести з галереї та внести. До мене ніхто не звертався за письмовим дозволом на вивіз
Ігор Хомин

Ігор Хомин переконує, що ситуація з вивезенням речей виглядала інакше: «Лариса Борисівна добре знає принцип вивезення речей з галереї. У нас є охорона, яка не дозволить нічого винести з галереї та внести. Я їй пропонував кілька разів, щоб вона ці речі винесла. Коли я прийшов у четвер на роботу, до мене ніхто не звертався за письмовим дозволом на вивіз. Вона могла сама собі написати цей дозвіл, звернутися до мене або до свого заступника Володимира Пшика. Почався скандал, я підписав дозвіл і вона забрала ці речі».

Сам Тарас Возняк на дзвінки Радіо Свобода та смс-повідомлення не відповідає. В редакції журналу «Ї», головним редактором якого він є, зазначили, що питання про нову посаду він навряд чи прокоментує.

Голова Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Андрій Салюк говорить, що також підтримує кандидатуру Лариси Возницької.

Для мене не зрозуміло, як очолювати один із найбільших музеїв України може людина, яка ніколи не цікавилася музейництвом і ніколи не працювала в музеї
Андрій Салюк

«Після обрання її директором співпрацював з нею. З тих кандидатур, які претендували на цю посаду, я вважаю, що пані Лариса більш системно і більш широко дивиться на розвиток музею. Пан Возняк – дуже досвідчена особа, політолог, культуролог. Але для мене не зрозуміло, як очолювати один із найбільших музеїв України може людина, яка ніколи не цікавилася музейництвом і ніколи не працювала в музеї», – зауважує Салюк.

Чотири роки тому у Львові вже були подібні конфлікти щодо обрання генерального директора галереї мистецтв. Тоді серед претендентів на цю посаду були Ігор Хомин, Оксана Козинкевич, Галина Дорощук, Роман Чмелик та Ігор Тимець. Директором тоді стала Лариса Возницька.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG