Доступність посилання

ТОП новини

Помічник Кононенка ввійшов до наглядової ради ОПЗ


Ігор Кононенко

Новим членом наглядової ради публічного акціонерного товариства «Одеський припортовий завод», 99,6% акцій якого належить державі в особі Фонду держмайна, призначено Олександра Візіра. Таке рішення ухвалене на зборах акціонерів товариства 15 вересня. Про це повідомляють журналісти програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу «UA: Перший».

За даними апарату Верховної Ради, у 2015 році Олександр Візір був помічником народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Ігоря Кононенка. Останній є армійським другом та бізнес-партнером президента України Петра Порошенка, першим заступником голови депутатської фракції партії БПП.

На момент призначення в ОПЗ Олександр Візір працював у Фонді держмайна на посаді заступника начальника відділу міждержавних майнових відносин Управління корпоративних прав держави Департаменту управління державними підприємствами та корпоративними правами держави.

Новим членом наглядової ради ОПЗ також призначений Віталій Герц – директор департаменту приватизації Фонду держмайна. Раніше він керував Житомирським лікеро-горілчаним заводом, який належить Державному управлінню справами. Також Герц був помічником народного депутата від Партії регіонів Сергія Мошака.

Членом наглядової ради ОПЗ став Євген Асташев – директор департаменту управління державними підприємствами та корпоративними правами держави Фонду держмайна. Зберегли свої посади членів наглядової ради заступник начальника вiддiлу Фонду Ірина Лепявко та головний спеціаліст ФДМУ Анастасія Манькiвська.

Таким чином, з наглядової ради ОПЗ були виключені люди, яких пов’язують із представниками «Народного фронту». Зокрема, йдеться про Сергія Насвiщука та Сергія Перелому. Останній є бізнес-партнером представника «Народного фронту» Миколи Мартиненка по агенції нерухомості «Вортекс».

Раніше в ЗМІ неодноразово з’являлася інформація, що структури, близькі до представників «Блоку Петра Порошенка» та «Народного фронту», заробляють на ОПЗ. Серед них називали Ігоря Кононенка та Миколу Мартиненка. Самі вони все заперечували.

У травні 2015 року наглядова рада Одеського припортового заводу призначила членом правління Ольгу Ткаченко, яку раніше працювала помічником депутата від БПП Олександра Грановського, близького соратника Ігоря Кононенка.

У липні Національне антикорупційне бюро затримало голову наглядової ради ОПЗ Сергія Перелому та першого заступника підприємства Миколу Щурікова, близьких до представників «Народного фронту». Їх затримали у справі про розтрату коштів заводу. Затримані свою провину заперечують.

«Одеський припортовий завод» – одне з найбільших підприємств хімічної галузі як в Україні, так і в Європі. ОПЗ спеціалізується на виробництві та реалізації аміаку та карбаміду, перевантажує на експорт продукцію інших підприємств України та Росії.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG