Доступність посилання

ТОП новини

Партії війни і миру в Україні (огляд преси)


«Партії Війни і Миру» – у статті під таким заголовком газета «День» пише, що з «партією миру» все зрозуміло. Це ті, хто прагне якнайшвидшого відкритого або гібридного примирення. До неї входять як ті, хто визнає за Росією право вторгатися на територію Української держави, так і ті, хто досі намагається залишитись над сутичкою. «Партія війни» – це ті, кого ображають дозвільні поїздки на окуповані території, всілякі спільні проекти і діалоги з ворогом. Дописувач наголошує, що ті, кого називають «партією війни», не збираються йти в атаку на Крим, Донбас і Кремль ось просто зараз. На відміну від радикального крила «партії війни», переконаного, що мир настане, якщо кинути українську армію в атаку. Докладніше про те, до чого прагне «партія війни», розповідає газета «День».

16 вересня виповнюється 16 років від убивства Георгія Гонгадзе, нагадує газета «День». Видання зазначає, що існують всі докази – свідчення потерпілого Подольського, затриманий головний виконавець Пукач, є «плівки Мельниченка». Однак юридично відповіді досі немає. Як це виправити, газета аналізує в статті «16 років: вирок системі».

У ситуації з виборами до російської Держдуми Київ має дотримуватися принципової, але реалістичної позиції, наголошує «Газета по-українськи». Видання зазначає, що Україна не повинна визнавати це голосування і легітимність майбутньої нижньої палати російського парламенту, оскільки участь у виборах бере анексований Крим. Хоча світ російські вибори в цілому визнає, прогнозує газета. Захід не піде на новий виток політичної конфронтації з Москвою. Але Україні важливо, аби ці вибори не посприяли неформальному узаконенню анексії Криму. Навпаки, щоб вони стали нагадуванням про порушення Москвою 2014 року міжнародного права. Повинна ефективно працювати «тиха» дипломатія. Докладніше про неї розповідає «Газета по-українськи».

Резонансні факти тиску на суддів, які розглядають факти корупції високопосадовців, оприлюднені на засіданні Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції. Зокрема, судді з Черкас, Полтави та Києва розповіли про механізми тиску на принципових служителів Феміди з боку голів судів та інших посадових осіб. Тому, як наголошує газета «Голос України», судді, які не побоялися говорити відкрито про порушення, повинні перебувати під захистом.

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG