Доступність посилання

ТОП новини

Світ не має визнавати легітимність російського парламенту – Чубаров


Рефат Чубаров. Архівне фото
Рефат Чубаров. Архівне фото

Україна має вимагати невизнання повноважень російських депутатів у європейських міжнародних організацій після проведення виборів до російського парламенту 18 вересня, бо ці вибори не є легітимними, адже вони проводяться на території, що включає окупований Росією український Крим, вважає голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. Європейські законодавці не повинні порушувати свої власні закони і зраджувати цінності тим, що вони приймуть нелегітимних російських депутатів до своїх організацій, вважає український депутат і кримськотатарський лідер.

– Чи задовольняє Вас сьогоднішнє ставлення європейських організацій до проведення виборів до російської Думи в окупованому Криму?

Завдання, яке полягало в тому, щоб жодна міжнародна організація не спрямувала своїх наглядачів до тимчасово окупованого Криму, ми всі виконали нормально

– Здається, завдання, яке полягало в тому, щоб жодна міжнародна організація не спрямувала своїх наглядачів до тимчасово окупованого Криму, ми всі виконали нормально. Маємо заяву ОБСЕ та інших інституцій, що вони не спрямовують своїх наглядачів. Є дуже чіткі заяви з боку Європейського парламенту, але цього недостатньо.

Але цього недостатньо. Україна має виступити локомотивом процесу, щоб світ не визнавав легітимність новообраної Державної думи. Це завдання є для нас сьогодні головним

Україна має виступити локомотивом процесу, щоб світ не визнавав легітимність новообраної Державної думи саме через проведення на українській території, тимчасово окупованою Росією, виборів до Державної думи. Отже, це завдання є для нас сьогодні головним. І я один з тих, хто вважає, що всі поважні організації, де Російська Федерація має членство через парламентські делегації, – я нагадаю, це Парламентська асамблея Ради Європи, Парламентська асамблея ОБСЄ, Парламентська асамблея країн Чорноморського економічного співробітництва, – ці поважні організації мають не визнавати легітимність російського парламенту.

– Рішення ОБСЄ ухвалюється консенсусом. Чи могла Україна на цьому етапі зупинити цей процес?

– В тому то і справа, що, виходячи з того, які зараз акценти в міжнародній політиці, такі наші заклики, швидше за все, не мають шансів на негайне визнання, чи негайне прислуховування до нашої позиції. Але тут дуже важливою є дійсно наша позиція в цих організаціях.

Ми, Україна, маємо розпочати говорити дуже неприємну, жорстку правду, що визнання вповноваженої обраної делегації Російської Федерації, скажімо, у Парламентській асамблеї ОБСЄ – це є брутальне порушення всіх можливих і неможливих правових підвалин: і Гельсінський акт, і всі інші принципи справедливості, якими мають опікуватися в ОБСЄ.

Продовження повноважень делегації в Раді Європи, Парламентській асамблеї – це є просто знущання над європейськими цінностями

Продовження повноважень делегації в Раді Європи, Парламентській асамблеї – це є просто знущання над європейськими цінностями. Українська держава має говорити тепер саме такою мовою. І якщо нас на перших етапах не будуть розуміти наші партнери, – я особисто виходжу з того, що ми маємо призупинити своє членство, щоб все-таки змусити світ визнавати те, що є очевидним.

Не можна сидіти за одним столом з бандитами, поки не будуть виправлені ті злочини, які вони здійснили

Не можна сидіти за одним столом з бандитами, поки не будуть виправлені ті злочини, які вони здійснили. По відношенню до України здійснено злочин, і робити далі вигляд, що ці організації засуджують злочин, і тим не менш будуть сидіти з бандитами, ми не можемо.

Чи не позбавляє себе таким чином Україна важливої трибуни, звідки вона б могла звертатися далі до своїх партнерів в Європейському союзі і на європейському континенті?

– Я скажу дуже щиро, якраз навколо таких підходів в нас зараз якраз точаться ці дискусії в центрі України. Я не хочу сказати, що всі погоджуються з такими підходами, що вони є абсолютно такими, що приймаються всіма, ні. Є дуже багато таких думок про те, що ми дійсно позбуваємося такої трибуни. Але інші кажуть, трибуни де? В організації, яка капітулювала перед нахабною силою? Навіщо нам, і не лише нам й іншим членам, скажімо, Ради Європи трибуна тоді, коли ця організація сама брутально принизила свої принципи, погоджуючись із тим, що Росія захопила частину території іншої суверенної держави.

– Україна як член ОБСЕ, чи вона буде посилати своїх спостерігачів на вибори до Державної Думи Росії в інших регіонах Росії?

– Ви знаєте, я дійсно цим не цікавився і не знаю, що вам сказати, але чомусь впевнений, що Міністерство закордонних справ не мало би цього робити, оскільки ми не лише засудили незаконні вибори на наших територіях тимчасово окупованої Росією, тобто Криму, але ми не дали дозволу на відкриття виборчих дільниць, – як на мене, справедливо не дали цей дозвіл, в інших містах України, Харкові, в Києві тощо. Тому навіщо нам брати участь у виборчому процесі власне на території Росії , які ми заздалегідь справедливо вважаємо незаконними, оскільки ці вибори розширені на нашу територію і до них примусово залучаються наші громадяни. Я думаю абсолютно ні, ми не маємо наглядати за виборами, які заздалегідь є такими, що несправедливі.

– У дипломатичних колах європейських країн зараз обговорюється питання, як визнавати ці вибори в Росії, і як потім визнавати повноваження цих депутатів, якщо це будуть депутати, так звані «депутати від Криму», то чи не визнавати лише їхні повноваження, і що робити з тим, що вони опиняться, - всі очікують що вони дійсно опиняться, представляючи Росію, в міжнародних організаціях?

– Щодо тих осіб, які будуть визначені в процесі так званих виборів в Криму, які будуть визначені як депутати до Думи, то міжнародна спільнота їх ніколи не буде визнавати їхню легітимність, в цьому в мене немає сумнівів.

Але хочу сказати, що це є ніщо в порівнянні з тим, що саме відбудеться в процесі виборів, які Росія розповсюджує на нашу територію. Тут в мене є сумніви в тому, що наші партнери в змозі будуть підійти принципово і не визнавати легітимність цього складу новообраної Державної Думи.

  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG