Доступність посилання

ТОП новини

До грудня проект держбюджету-2017 має бути ухвалений – заступник міністра фінансів


©Shutterstock
©Shutterstock

Проект державного бюджету на наступний рік – збалансований і реалістичний для виконання, переконаний заступник міністра фінансів – керівник апарату Євген Капінус. За його словами, запланований кошторис дозволить підвищити заробітні плати вчителям та медикам. Середнє зростання соціальних стандартів в 2017 року уряд планує на рівні 10%. Наскільки «помітним» буде зростання зарплат для бюджетників і чи проголосують за проект бюджету у поданому урядом вигляді заступник міністра фінансів розповів в ефірі Радіо Свобода.

– Підвищення зарплат медикам і освітянам на 20-30% – максимально можливе, враховуючи стан і можливості економіки?

– Звісно, сьогодні треба більше підвищувати соціальні стандарти і заробітні плати. Водночас в сьогоднішніх реаліях 20-30% – це досить вагоме підвищення в рамках тієї доходної частини, яку ми бачимо в наступному році. Тому, на жаль, підвищити більше надзвичайно складно.

– Чи можна говорити, що одним підвищують, а іншим – урізають? Наскільки коректні взагалі такі твердження?

Ми плануємо, що в цілому соціальні стандарти зростатимуть. Так, зокрема, закладено відповідне фінансування на заробітну плату шахтарям, закладено фінансування на субсидії

– Я не вважаю, що так варто говорити. На сьогодні, у нас підвищення зарплати вчителям – від 29 до 33%. По категоріям вчителя – це від трьох з половиною до чотирьох з половиною тисяч, вчителям першої категорії зростання зарплати ми плануємо від чотирьох з половиною до шести тисяч. Щодо медиків, то варто сказати, що буде зростання заробітної плати фельдшера – від 3100 до 3900 тисяч. У хірурга – від 3300 до 6700 тисяч, по інших категоріях також плануються підвищення. В цілому, на сьогодні, в проекті державного бюджету закладено, що середній ріст стандартів буде близько 10%. Це вище, ніж розрахована інфляція на наступний рік на 2%. І ми плануємо, що в цілому соціальні стандарти зростатимуть. Так, зокрема, закладено відповідне фінансування на заробітну плату шахтарям, закладено фінансування на субсидії, тому в більшості випадків у нас соціальні видатки зростають.

Водночас ми плануємо, що будуть оптимізовані певні неефективні видатки, буде змінена система фінансування. Якщо взяти ті самі шкільні і медичні заклади, то зокрема фінансування житлово-комунальних видатків буде перекладено на регіони із відповідним фінансування і підтримкою. Водночас, ми абсолютно переконані, що саме в регіонах бачать можливість оптимізації, економії видатків.

– Що Ви маєте на увазі, вживаючи термін «оптимізація неефективних видатків»?

– Це зокрема утримання окремих фондів соціального страхування, які можуть скоротити адміністративні видатки і відповідно зекономити ресурси на підтримку Пенсійного фонду. Також є інші сфери, в яких можливо оптимізувати, зменшити адміністративні видатки і направити їх на фінансування інших верств.

– Деякі депутати не задоволені проектом бюджету і, певно, наполягатимуть на змінах. Які статті Ви категорично не рекомендували б змінювати і чому?

Водночас ми абсолютно переконані в тому, що депутати можуть давати всі пропозиції, які вони вбачають за необхідне, але вони повинні бути збалансовані

– Сьогодні ми проводимо активну роботу із депутатським корпусом для того, щоб розповісти, довести позицію, яка є в державному бюджеті. Водночас ми абсолютно переконані в тому, що депутати можуть давати всі пропозиції, які вони вбачають за необхідне, але вони повинні бути збалансовані. Тому що на сьогодні, бюджет, який є, – збалансований і реалістичний для виконання. Але будь-які пропозиції, будь-які зміни, які будуть надходити від народних депутатів, якщо вони підкріплені фінансовими ресурсами, то, звичайно, Міністерство фінансів буде їх розглядати.

– На скільки може затягнутися розгляд проекту держбюджету в стінах парламенту, і коли відповідно Верховна Рада зможе його затвердити?

Сподіваємось, що за середу його розглянуть в парламенті і візьмуть до роботи для подальшого доопрацювання

– Цього року Міністерство фінансів, уряд, як ніколи, в установлені терміни подали проект закону. Ми сподіваємось, що за середу його розглянуть в парламенті і візьмуть до роботи для подальшого доопрацювання. Сподіваємося, що до грудня відповідний проект буде ухвалений.

  • Зображення 16x9

    Ірина Сарахман (Гнатишин)

    На Радіо Свобода – з 2013-го, на радіо взагалі – понад 10 років. Починала з ФМ-радіостанцій у Львові, продовжила – в Києві. Сім років працювала ведучою інформаційних програм на радіо «Ера». Люблю новини, особливо, якщо вони добрі!

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG