Доступність посилання

ТОП новини

«Переможну естафету мені передав Юрій Чебан» – параолімпійський чемпіон


Золотий медаліст із параканое Сергій Ємельянов, Ріо де Жанейро, 15 вересня 2016 року

У дебютному виді спорту для української параолімпійської збірної – параканое Сергій Ємельянов здобув «золото». Він обійшов чемпіона світу Тома Кіорея, нарешті взявши реванш. Українець зізнається: до цієї події готувався півтора року. І дуже зрадів, коли зміг здобути «золото». Адже естафету перемоги перехопив від дворазового олімпійського чемпіона Юрія Чебана, який за місяць до цього на цьому ж каналі здобув нагороду вищого ґатунку.

Для Сергія Ємельянова ці Параолімпійські ігри перші, та, незважаючи на це, напередодні змагань не хвилювався. Каже: до Параолімпіади готувалися тривалий час, а тому потрібно було просто перемагати.

Я не міг не виграти, адже тут «золото» здобув Юрій Чебан. Вважав, що маю перейняти його естафету та продовжити перемогу в Ріо саме на цьому каналі. Хто знає, може тут змагатимуться ще українськи каноїсти або веслувальники, тоді вже я передам їм переможну естафету

«На страх не вистачало часу. Потрібно було бути першим саме тут і саме зараз. Тож налаштовувався лише на перемогу. Тим більше, що у фіналі змагався з німцем, з яким у нас своя спортивна дуель. Коли переміг, то дуже зрадів. А ось німець так засмутився, що аж заплакав.

Я не міг не виграти, адже тут «золото» здобув Юрій Чебан. Вважаю, що маю перейняти його естафету й продовжити перемогу в Ріо саме на цьому каналі. Хто знає, може, тут змагатимуться ще українськи каноїсти або веслувальники, тоді вже я передам їм переможну естафету», – розповідає Ємельянов.

Незважаючи на прогнозований результат, досягти його було важкувато, зізнається паралімпійський чемпіон.

«Вода в Ріо була важка. Вона солона, тому човен сідає в воду. Потрібно було більше сил докласти, щоб її розігнати, і ближче до фінішу починало трохи «накривати», – пояснює спортсмен.

А ось за «човен» не хвилювався, хоча на змаганнях його бачив вперше. Каже, що тактика та техніка всюди однакова.

Сергій Ємельянов
Сергій Ємельянов

«Ми орендуємо байдарки. Я вважаю, немає сенсу їх з собою везти через весь світ, коли тут такі ж. Ми модель замовили, нам привезли саме те, що потрібно. Ризику не було», – каже Ємельянов.

Тепер Сергій Ємельянов готуватиметься до чемпіонату світу 2017 року. Проте спочатку збирається відпочити зі своєю найкращою підтримкою – дружиною та 4-річною дочкою, які за словами Ємельянова, дуже хвилювалися й постійно дивилися змагання.

Сергій Ємельянов. Ріо де Жанейро, 15 вересня 2016 року
Сергій Ємельянов. Ріо де Жанейро, 15 вересня 2016 року

Я був упевнений, що вона емоційно відреагує на «золото», а вона сказала, щоб я привіз додому іграшку-талісман, яку нам давали разом з медалями. Тому тепер у кожного з нас буде своя нагорода з Ріо

«Дочка зраділа, що я переміг. Бачила нагородження.

Я був упевнений, що вона емоційно відреагує на «золото», а вона сказала, щоб я привіз додому іграшку-талісман, яку нам давали разом з медалями. Тому тепер у кожного з нас буде своя нагорода з Ріо», – сміється Ємельянов.

Уже в ніч з 21 на 22 вересня о 1:25 ночі прибуває перша найбільша група українських паралімпійців у термінал F аеропорту «Бориспіль».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG