Доступність посилання

ТОП новини
23 Березень 2019, Київ 15:16

Переговори у Мінську. Домовилися про відведення військ на Донбасі (текст угоди)


Українські танки недалеко від Горлівки. Лютий 2015 року

Мінськ – Модератор на перемовинах щодо врегулювання ситуації на Донбасі від ОБСЄ посол Мартін Сайдік заявив журналістам про підписання у Мінську угоди про відведення військ і зброї з трьох ділянок на Донбасі – Станиця Луганська, Золоте та Петрівське.

Представник ОБСЄ Мартін Сайдік назвав підписання угоди «радісною інформацією».

Мартін Сайдік
Мартін Сайдік

«Після тримісячних наполегливих переговорів та роботи підгрупи з питань безпеки, вдалося нарешті узгодити рамочний документ із розведення сил та засобів. Цей документ був тільки що підписаний представниками України та Російської Федерації в Тристоронній контактній групі, а також парафований представниками ОРДО і ОРЛО. Документ передбачає створення зон розведення сил та засобів. Робочій групі з безпеки вдалося також узгодити усі питання щодо розведення на трьох дільницях сил та засобів, а саме в Золотому, Петрівському та Станиці Луганській», – заявив Сайдік.

Угоду буде передано для підписання ватажкам угруповань «ДНР» та «ЛНР», а їхні представники у Мінську лише парафували її.

Представник України у підгрупі з питань безпеки Євген Марчук в інтерв’ю Радіо Свобода підписання угоди прокоментував так: «Якщо ця угода буде виконуватися, то це може стати початком нової якості вирішення усіх проблем, які наразі пов’язані з війною на Донбасі. Угода передбачає відведення по одному кілометру кожної зі сторін у трьох зонах безпеки – Золотому, Петрівському та Станиці Луганській. По суті, це означатиме створення квадрату безпеки – 2 кілометри у глибину і 2 – у ширину. Це те, чого раніше не було. І в принципі, відведення військ ще не було. Це перша спроба. Якщо дотримується, і якщо все буде виконуватися, як підписано в угоді, то може бути нова якість».

ТЕКСТ УГОДИ

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG