Доступність посилання

ТОП новини

Путін всерйоз побоюється нестабільності – ЦРУ


Володимир Путін
Володимир Путін

Президент Росії Володимир Путін, ймовірно, висуне свою кандидатуру на виборах в 2018 році і може перейти до більш жорсткого авторитарного правління, оскільки він «всерйоз побоюється нестабільності і заворушень», вважає провідний аналітик ЦРУ в справах Росії Пітер Клемент.

Клемент як голова підрозділу ЦРУ зі спостереження за Росією виступив в Університеті Джорджа Вашингтона через день після того, як пропутінська партія «Єдина Росія» отримала більшість місць на парламентських виборах.

Клемент заявив, що бачить деякі «ознаки» того, куди веде Росію колишній офіцер російської розвідки.

Мова, зокрема, йде про недавні повідомлення про можливу «велику реорганізацію» російських спецслужб, при якій відомства внутрішньої і зовнішньої розвідки об’єднаються в єдину організацію, в якій домінуватиме внутрішня спецслужба, Федеральна служба безпеки, пояснив він.

«Я бачу в цьому потенційне посилення контролю над суспільством», – сказав Клемент, зазначивши, що він вважає, що Путін «всерйоз побоюється нестабільності і заворушень».

На думку Клемента, Росія загрузла в нафтовій «моноекономіці». Експерт також послався на повідомлення російських ЗМІ, що уряд має намір підвищити пенсійний вік.

«Вони починають економити на всьому», – сказав він.

На думку Клемента, тривоги Путіна з приводу заворушень посилилися після масових протестів у Москві в зв’язку з передбачуваними шахрайствами на парламентських виборах 2011 року.

«Він не дозволить, щоб це повторилося», – сказав експерт.

Після обрання на перший термін у 2000 році, Путін сконцентрувався на припинення пострадянського хаосу і ре-інтеграції Росії в систему міжнародного порядку.

«Тепер все стало так, як було раніше. Тепер я бачу в ньому набагато більшого Путіна з КДБ, ніж ми знали», – сказав Клемент, додавши, що російський лідер, схоже, хоче залишити після себе спадщину сильного лідера, яка включала б захоплення українського Криму в березні 2014 року.

«Думаю, зараз він вважає, що зробив щось, що забезпечить йому місце в російській історії. Він також хоче бути людиною, що відновив велич Росії, і він, безсумнівно, вірить, що Росія повинна бути сильною, конкурентоспроможною, військовою державою», – сказав Клемент.

На думку експерта, втручання в громадянську війну в Сирії відновило російський вплив на Близькому Сході.

Втручання Путіна «змусило США сісти за стіл переговорів і визнати його не просто як одного з гравців, але як рівного», – сказав Клемент.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG