Доступність посилання

ТОП новини
18 Липень 2018, Київ 19:50

Аваков відкидає політичні мотиви обшуків у Кернеса 15 вересня


Арсен Аваков (©Shutterstock)

Глава Міністерства внутрішніх справ України Арсен Аваков відкидає політичні мотиви обшуків 15 вересня в департаментах Харківської міської ради та в готелі «Національ», де проживає міський голова Харкова Геннадій Кернес.

«Не треба ховатися за політичну позицію, коли є за що перевірити… Стосовно Кернеса: ти винний– ти відповідатимеш, ти невинний – ти працюватимеш. Що тут дивного, він звик бути недоторканим. Так не буде», – сказав Аваков у Харкові.

У Харкові 15 вересня силовики провели низку обшуків, зокрема, слідчі дії проводилися в готелі «Національ», де проживає мер Харкова Геннадій Кернес, а також у приміщенні Харківської міськради, будинку родини народного депутата від «Опозиційного блоку» Михайла Добкіна.

Адвокати Кернеса повідомили, що слідчі дії велися в рамках кримінального провадження порушеного ще 2014 року за статтями про розкрадання в особливо великих розмірах, посадовий злочин і створення злочинної організації.

Луценко заявив 15 вересня, що слідча група Генпрокуратури шукала документи з організації схеми з розкрадання 654 гектарів землі Харкова на суму 4 мільярди гривень. Йдеться про створення 63 житлово-будівельних кооперативів, засновниками яких були близькі родичі або наближені до них особи, та передачу земель комунальної власності у кооперативну власність за безпосередньою участю начальників департаментів міської ради.

За інформацією Генеральної прокуратури, махінації з землею тривали впродовж 2008 – 2010 років. У цей період Михайло Добкін обіймав посаду міського голови, а Геннадій Кернес був секретарем міської ради. Добкін і Кернес називають справу політичним замовленням. Зокрема Кернес заявляв, що слідчі дії пов'язані з його «неприязними стосунками» з Луценком і Аваковим. Луценко спростовував політичне підґрунтя справи.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG