Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр Гройсман назвав брехнею твердження у ЗМІ щодо грошей МВФ 


Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Архівне фото

На сайті «Украина.ру» з’явився матеріал із заголовком: «Заради позики у МВФ Україна скасує пенсії і розпродасть землю». Журналісти порталу Stopfake.org пишуть про спотворення інформації у матеріалі і заголовку, зокрема щодо ухвалення закону про обіг сільськогосподарських земель і пенсійної реформи.

Сайт «Україна.ру» поширив новину про те, що заради траншу МВФ українська влада нібито зобов’язалася «дати старт негайній приватизації земель сільськогосподарського призначення». Про «розплату землею» за транш МВФ також написали українські «Вести».

Журналісти порталу Stopfake.org зазначають, що інформація в заголовку «Украина.ру» перебільшена і не відповідає дійсності: «Насправді, мова йде про проведення пенсійної реформи і ухвалення законопроекту про обіг сільськогосподарських земель».

Також сайт «Украина.ру» пише, що «Україну готують до земельної приватизації», а в знятті мораторію на продаж землі нібито «безпосередньо зацікавлені представники європейських і американських компаній». Насправді, в тексті меморандуму про співпрацю йдеться лише про ухвалення закону про обіг сільськогосподарських земель. Міністр аграрної політики України Тарас Кутовий, пояснюючи зміст законопроекту, наголосив: «Наш законопроект передбачає продаж прав оренди землі, а не прямий її продаж, як планувалося раніше».

«Не відповідають дійсності і заяви про апеляційне оскарження пенсій. Насправді в тексті меморандуму йдеться про пенсійну реформу і ухвалення кількох десятків окремих документів», – зазначають журналісти Stopfake.org і наводять зображення документа.

Окрім того, інформацію про продаж землі, а також про підвищення пенсійного віку спростував прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в ефірі програми «Свобода слова» на каналі ICTV: «Ви говорите про те, що МВФ вимагає від України підняти пенсійний вік до 65 років. Я офіційно заявляю як прем’єр-міністр країни, це – неправда… Це брехня… Це перша позиція…І позиція номер два… Ніде не написано про продаж українських земель… Тому це брехня номер два… А які ви меморандуми читаєте? Можливо, ви їх самі пишете, а потім розповсюджуєте? І знову ж таки лякаєте людей», – заявив він.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG