Доступність посилання

ТОП новини

Україна потребує впровадження міжнародних стандартів медичного обслуговування – лікар ортопед-травматолог


(©Shutterstock)

В Україні відсутні стандарти медичного обслуговування пацієнтів і такі стандарти необхідно переймати із західних країн. Про це заявив лікар ортопед-травматолог Олександр Ріхтер в ефірі «Голосу Америки».

«Стан травматології в Україні абсолютно відповідає стану української економіки чи політики. Скажімо, якщо у вас перелом, то ви можете отримати абсолютно мозаїчну допомогу: різні лікарі можуть призначати різну допомогу при однаковому типі травми. Це означає, що у нас відсутні стандарти, і це підкреслює важливість якомога швидшого їх впровадження для лікування пацієнтів», – сказав він.

Лікар вважає, що не потрібно вигадувати чогось нового, Україні слід застосувати стандарти, зокрема у травматології, які використовуються у західних країнах.

Я глибоко переконаний, що, напевно, наші можливості слід адаптовувати до необхідних стандартів надання допомоги
Олександр Ріхтер

«Говорять, що українські реалії не відповідають можливостям запровадження таких стандартів, тому їх треба адаптувати до наших можливостей. Але я глибоко переконаний, що, напевно, наші можливості слід адаптовувати до необхідних стандартів надання допомоги, адже наші люди потребують і мають право отримувати найкращу медичну допомогу, зокрема в травматології», – переконаний фахівець.

Серед основних причин високого рівня травмування в Україні він вважає недотримання правил безпеки. Також Олександр Ріхтер назвав великою проблемою те, що багато людей в Україні після лікування отримують інвалідність.

«Одна з основних причин, напевно, – це застарілі підходи до надання медичної допомоги в нашій країні. Ми, напевно, залишилися в минулому Радянському Союзі, і тому важливо змінювати основні принципи надання медичної допомоги. Ми можемо адаптувати програми лікування пацієнтів в Україні. Нам потрібно навчитися, як правильно навчати наших молодих спеціалістів. Спеціалістів, які хочуть отримувати нові знання, хочуть бути кращими», – пояснив він.

На сьогодні Олександр Ріхтер є навчальним офіцером Всесвітньої асоціації травматологів, яка, за його словами, з 2007 року запроваджує навчальні програми для лікарів травматологів за стандартами США, Швейцарії та Німеччини. Навчання, в якому використовують найсучасніше обладнання, залучають досвід кращих світових фахівців, складається з трьох етапів: лекцій, практичних занять, дискусії.

«Такі курси можна було би ввести в систему післядипломного навчання лікарів, – вважає Олександр Ріхтер. – Що найважливіше: потрібно приділяти увагу навчанню молодих спеціалістів, які через 3-4 роки, можливо, дадуть результат».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG