Доступність посилання

ТОП новини

Чорнобильське «Укриття» майже готове (світова преса)


Щоденний часопис Німеччини Sueddeutsche Zeitung пише про можливе завершення зведення «Укриття» над четвертим реактором Чорнобильської АЕС. Ірландське періодичне видання The Irish Independent пише про погіршення стосунків між Вашингтоном та Москвою. Британський часопис The Guardian повідомляє про новий законопроект, який було подано на розгляд парламенту, згідно з яким британська влада зможе конфісковувати нерухомість та коштовності корумпованих іноземних можновладців та бізнесменів у разі доведення злочинного походження коштів, на які все це було придбано у Британії.

Найтиражованіше періодичне видання Німеччини Sueddeutsche Zeitung публікує матеріал «Український міністр екології та природних ресурсів: проект «Укриття»ЧАЕС має бути завершений у 2016 році». У підзаголовку повідомляється, що нова захисна арка буде над бетонним саркофагом, який прикриває пошкоджений реактор Чорнобильської АЕС. Цей саркофаг, як додає німецьке видання, було поспіхом споруджено 30 років тому, і нині він просто розсипається. Видання пише, що захисний щит над саркофагом четвертого реактора має бути зведений у 2016 році після років відповідних робіт. Німецька газета зазначає, що за словами українського міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, нова захисна оболонка саркофагу, цілком можливо, буде завершена до кінця листопада поточного року. І цей новий сталевий захист виведе безпеку навколо Чорнобильської АЕС на новий вищий рівень.

Німецький щоденник пише, що Європейський банк реконструкції та розвитку, у свою чергу, підтвердив ці плани. Видання пояснює, що нове «Укриття» для четвертого реактора Чорнобильної АЕС має стати додатковим захистом старого саркофагу зруйнованого реактора, який свого часу був збудований у стислі часові рамки, відтак його надійність нині викликає певне занепокоєння. Бетонний саркофаг, за інформацією німецького часопису, також почав кришитися у певних його частинах. Захисне «Укриття» буде перенесене на відстань 250 метрів, і має стати на заваді будь-якому витокові радіації з пошкодженого реактора Чорнобильської АЕС.

Sueddeutsche Zeitung додає, що на Чорнобильській АЕС і надалі є 200 тонн радіоактивного урану. Часопис також вказує, що пересування нового «Укриття» саркофагу четвертого реактора ЧАЕС на оті 250 метрів має зробити захисну арку найбільшим за розміром пересувним об'єктом на планеті. Німецька газета нагадує, що 108-метрова сталева арка «Укриття» має 162 метри завдовжки і 257 метрів завширшки із загальною вагою більшою за 30 тисяч тонн. Міжнародний консорціум зводить цю гігантську структуру з 2010 року. Нове «Укриття» четвертого реактора ЧАЕС коштує 2,2 мільярда євро. Більш ніж 40 держав світу задіяні в здійсненні цього велетенського проекту. Видання додає, що Україна не впоралась би самотужки з цим, справді, надзавданням. Часопис пише, що навіть після офіційного початку функціонування нового «Укриття», підтримку дієздатності та загальне обслуговування арки буде здійснюватися за допомогою міжнародних фахівців.

«Український міністр екології та природних ресурсів: проект «Укриття» ЧАЕС має бути завершений у 2016 році»

Ірландський часопис The Irish Independent друкує статтю «Американсько-російські стосунки, можливо, є найгіршими з 1973 року». Видання зазначає, що постійний представник Росії в ООН Віталій Чуркін заявив, що напруження у стосунках зі Сполученими Штатами, цілком можливо, є найгіршим з часу війни на Близькому Сході 1973 року. Він додав, що стосунки під час Холодної війни між США та Росією відрізняються від американсько-російських стосунків сьогодні. Водночас Чуркін сказав, що навіть за умов серйозних розбіжностей у позиціях обох країн з низки питань, наприклад, щодо сирійської кризи, США та Росія і надалі спільно працюють над вирішенням питань, і подекуди навіть успішно. Далі ірландська газета нагадує, що 1973 року Єгипет разом із Сирією здійснили неочікуваний удар по Ізраїлю у найсвященніший день єврейського календаря — Йом Кіпур. Тоді, за словами істориків, загроза бойових дій між Радянським Союзом, який підтримував арабів, та США, які стояли за Ізраїлем, під час війни на Йом Кіпур була найбільшою, починаючи з так званої «Кубинської кризи» 1962 року. Чуркін заявив, як пише ірландський часопис, що ціла низка подій призвела до найнижчого рівня у стосунках між США та Росією.

Ірландський часопис додає, що Чуркін також вважає, що причиною погіршення стосунків є засадничий брак обопільної поваги та брак глибоких дискусій з політичних питань. Росіянин далі, як пише видання, почав звинувачувати США та НАТО у тому, що вони буцімто будують свою безпеку «за рахунок Росії», прийнявши до альянсу велику кількість держав Східної Європи, які були колись членами радянського блоку. Чуркін, за словами ірландської газети, назвав «найбільшою провокацією» щодо Росії саміт НАТО 2008 року, під час якого адміністрація тодішнього президента США Джорджа Буша вирішила, що Україна та Грузія також мусять бути членами НАТО. Найважливішим, каже Чуркін, був, втім, конфлікт, який вибухнув на сході Україні у квітні 2014 року, буквально через тижні після того, як в Україні було усунуто від влади проросійського президента Януковича.

The Irish Independent повідомляє, що Віталій Чуркін назвав повалення режиму Януковича, як «державний переворот», який «підтримали Сполучені Штати». Видання нагадує, що стосунки між Вашингтоном та Москвою погіршились впродовж останнього місяця після провалу перемир'я у Сирії, а також бомбування російською авіацією цивільних об'єктів у сирійському місті Алеппо. На додаток, Вашингтон звинуватив Росію у намаганні вплинути на передвиборчу кампанію у США. Водночас, за словами Чуркіна, Росія хотіла б нормалізувати свої стосунки з США, і, якщо зміна адміністрації у Білому домі цьому допоможе, все це буде, як каже Чуркін, ще краще.

«Американсько-російські стосунки, можливо, є найгіршими з 1973 року»

Британський часопис The Guardian вміщує матеріал «Сотні об'єктів нерухомості можуть бути конфісковані у Британії у рамках приборкання корупції». У статті йдеться про новий законопроект стосовно так званих «злочинних фінансів», до якого увійдуть положення про грошові оборудки без пояснень, що, у свою чергу, змусить підозрюваних розкрити джерела своїх статків. Відтак, як пише британський часопис, сотні об'єктів нерухомості у Сполученому Королівстві, які, як підозрюють, належать корумпованим політикам, тим, хто ухиляється від сплати податків та кримінальним злочинцям, можуть бути конфісковані правоохоронними органами за статтею нового суворого законодавства, яке спрямоване на очищення репутації Лондона як притулку для «брудних грошей». Газета додає, що величезні суми корумпованих грошей відмиваються через банки британської столиці. Національна кримінальна агенція Британії вважає, що через Сполучене Королівство щороку проходить до 100 мільярдів «брудних грошей». Велика частка цих коштів йде на купівлю нерухомості, а також престижних автомобілів, творів мистецтва та ювелірних виробів.

Британське видання пояснює, що законопроект щодо «злочинних фінансів» спрямований на те, аби закрити лазівку, яка зробила британську владу безсилою у плані арешту нерухомості, яка перебуває у руках закордонних злочинців, якщо тих злочинців, згідно з нинішніми британськими регуляціями, не визнають винними у судовому порядку у їхніх власних країнах. Газета додає, що законопроект запроваджує концепцію «непояснених джерел багатства». У такий спосіб британське Бюро боротьби з шахрайством, Королівська податкова служба та інші подібні структури зможуть отримувати судові ордери з вимогою до підозрюваних пояснити, у який спосіб було отримано кошти для придбання тих чи інших об'єктів чи речей. Як пояснює газета, нові правила розповсюджуватимуться на нерухомість та інші предмети власності ціною більшою за 100 тисяч фунтів стерлінгів. Якщо власник не зможе підтвердити, що його домівка або коштовності було придбано за законні кошти, відповідні органи будуть у змозі накладати арешт на все це. При цьому, як пояснює британський часопис, цей британський закон спрямовано не лише проти кримінальних злочинців, а й політиків та державних службовців. Залежно від того, наскільки швидко закон буде схвалено у британському парламенті, він може вже набути чинності навесні 2017 року.

The Guardian додає, що, згідно з інформацією міжнародної організації Transparency International, існують сотні об'єктів нерухомості у Сполученому Королівстві, які серйозно підозрюють у тому, що їх було придбано за корупційні кошти. Cписок цих об'єктів, на думку організації, має бути рушієм до негайної дії з боку правоохоронних органів. Так звані «непояснені джерела багатства» також зможуть, на думку британської газети, вивести на поверхню таємних власників деяких надзвичайно дорогих об'єктів нерухомості у Сполученому Королівстві. Згідно з реєстраційними документами, об'єкти нерухомості у Сполученому Королівстві, придбані на загальну суму в 170 мільярдів фунтів стерлінгів, утримуються 30 тисячами офшорних компаній. Більшість власників цих об'єктів ховаються за анонімними фондами тих компаній або ж якимись підставними «директорами» та «акціонерами». Далі наводиться приклад новозведеної люксової багатоповерхової, багатоквартирної вежі у центральному лондонському районі Воксголл. Чверть всіх помешкань у цьому величезному будинку перебувають у власності саме цих офшорних компаній. Часопис пояснює, що підозрювані у придбанні нерухомості у Британії за сумнівні кошти, не мусять бути резидентами країни, головне, аби їхні статки були в Сполученому Королівстві. При цьому закон розповсюджуватиметься і на нерухомість, яку було придбано ще до набуття законом чинності. Новий закон також полегшуватиме процедуру арешту об'єктів та замороження банківських рахунків, а також конфіскацію коштовностей, що значно складніше зробити за нинішнім законодавством.

«Чудові новини для росіян з нерухомістю у Лондоні»

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG