Доступність посилання

ТОП новини

На Путіна зроблено чимало високоякісних карикатур – Кустовський


Художник-карикатурист Олексій Кустовський

Київ – У столиці нагородили українських лауреатів міжнародного конкурсу карикатури імені Ходжі Насреддіна, який проводився у Туреччині. Серед них був і художник-карикатурист Радіо Свобода Олексій Кустовський, чиї роботи на антивоєнну та філософську тематику були відзначені журі конкурсу. Художник каже – справжня карикатура має бути промовистою без слів.

– Пане Кустовський, якою має бути карикатура?

– Вона має бути, по-перше, зрозумілою. Карикатура повинна сприйматися фактично за 8 секунд, і вона повинна бути смішною. Але мені більше подобається карикатура філософська. Така глибока, насичена, й обов’язково, без слів.

– Малюнок має бути самодостатнім, без слів..?

– Це найвищий гатунок карикатури, фактично. Зрозуміло, що карикатура зі словами має право на існування. Сильно використовуються слова у політичній карикатурі, там вони необхідні. Це зовсім інша історія.

– Чи має карикатура територіальні межі?

– Звичайно, існують різні народи, традиції та культури. Десь заборонено малювати смерть, десь ще якісь свої нюанси існують. Але, в принципі, карикатура без слів має об’єднати людей, і вона об’єднує їх.

– Які роботи цього року Ви відправляли на конкурс імені Ходжі Насреддіна?

– Це один із найпотужніших конкурсів світу. Зараз відбувся 36-й конкурс карикатури. Є спеціальний приз, яким номінують найкращу роботу на тему Ходжі Насреддіна. У своїй роботі я використав турецьку склянку, яка називається «бардак», усередині – Ходжа Насреддін. Його ім’я у нас асоціюється з мудрістю. Чай – це улюблений напій турків, й коли ми заварюємо його, ми заварюємо мудрість Ходжі Насреддіна.

Добро й гуманність – це найголовніше, про що пишуть чи малюють художники

Друга робота – антивоєнна. Здебільшого тематика конкурсу за весь час його існування фактично наполовину складається з антивоєнних робіт. Добро й гуманність – це найголовніше, про що пишуть чи малюють художники.

Тут бачимо солдата, такого пацифіста, який грає на саксофоні-генералі. Тобто щось музичне й добре має перемогти військове.

– Але Ви займаєтесь й політичною карикатурою. Як Ви гадаєте, вона затребувана в Україні?

– Я не скажу, що я фанат політичної карикатури. Те, що я звернувся до образу Путіна й до війни росіян проти українців – це можна вважати моєю тимчасовою мобілізацією.

Одна з моїх робіт отримала першу премію. Де Путін робить цукрову вату з мізків сепаратистів

– Чи відправляли Ви на міжнародні конкурси «антипутінські» карикатури?

– У нас було декілька українських міжнародних конкурсів, де одна з моїх робіт отримала першу премію. Де Путін робить цукрову вату з мізків сепаратистів.

– Карикатурний образ Путіна зрозумілий на міжнародному рівні?

– Звичайно, зрозумілий. Взагалі, на Путіна зроблено чимало високоякісних класних карикатур – й шведськими карикатуристами, й вони перемагали на відомих міжнародних конкурсах.

Карикатура Олексія Кустовського
Карикатура Олексія Кустовського

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG