Доступність посилання

ТОП новини
21 Червень 2018, Київ 14:06

Після електронного декларування державними посадовцями своїх доходів, Україна переживає певний шок, стверджує газета «День». Журналісти вважають, що навряд чи для суспільства стало новиною те, наскільки заможною є політична еліта країни, однак констатація факту змусила багатьох пересвідчитися в цинічності «верхівки». Але цікавішим, з точки зору перспективи для держави, є питання юридичних наслідків, зазначає видання. Чи можуть правоохоронні органи ініціювати розслідування щодо джерел походження задекларованого майна та готівки у чиновників? І порівняти суми сплачених за попередні роки податків та суми «нажитків» у декларації. Утім, є маса механізмів, якими держслужбовець чи політик може виправдати свої мільйони під подушкою і нецке в серванті 18-го століття. Докладніше про ці методи «День» розповідає в статті «Е-декларовані «революціонери».

Утім, як пише «Газета по-українськи», декларації перевірятимуть кілька років. За законом, обов’язково треба перевірити 50 тисяч перших поданих декларацій. Швидко це зробити неможливо. В Нацагентстві із запобігання корупції недостатньо людей і комп'ютерів. На першому етапі прогнозували близько 60 тисяч декларацій. Але чиновники, які мають заповнити їх до 1 квітня 2017 року, починають робити це зараз – перестраховуються. Також навантаження на сайт створюють експерти й журналісти. Видання інформує, що є декларації, в яких депутат отримав подарунків на 35 мільйонів гривень чи купив сорочок на кілька сотень тисяч. Але цікавіше буде на наступному етапі – до 1 квітня держслужбовці вкажуть доходи за 2016 рік. Різниця в цих даних покаже, де чиновники взяли кошти на дорогі речі. От вони й шукають схеми. Переписують майно на далеких родичів, беруть великі кредити, вказують багато готівки. Потім при купівлі нерухомості чи автомобілів матимуть докази, що кошти – не із хабарів, зазначає газета.

Уже рік українці прожили після старту глобальної реформи із заміни міліціонерів поліцейськими. Як констатує газета «Сегодня», левова частка старих кадрів пішла на переатестацію, яка завершилася тільки в жовтні, частина – звільнилася ще до початку тестування. Газета зважила всі плюси та мінуси змін і розповідає про них в матеріалі «Рік копам: цифри, скандали і успіхи».

В цьому ж числі «Сегодня» нагадує, що 3 листопада в Україні відзначають День ракетних військ і артилерії. Видання констатує, що за відсутності авіації саме артилерія зараз є найпотужнішим засобом поразки ворога. Однак всі артилерійські системи дісталися Україні у спадок від СРСР, тому їх потрібно модернізувати. Адже понад 90% вогневих завдань на Донбасі виконуються артилеристами. Про це газета пише в публікації «Боги війни».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG