Доступність посилання

ТОП новини

Хакери оприлюднили план Путіна про те, як розчленувати Україну (світова преса)


©Shutterstock
©Shutterstock

Американський тижневик Newsweek повідомляє про понад тисячу порушень припинення вогню у зоні конфлікту на сході України щодня з обох боків. Британський часопис The Times пише про оприлюднення українськими хакерами листів електронної пошти кремлівського керівництва із планами розколу України. Цю ж тему порушує популярне періодичне видання Австралії The Sydney Morning Herald, за даними якого, агенти Кремля працюють навіть у Верховній Раді.

Американський суспільно-політичний тижневик Newsweek публікує матеріал «Згідно з ОБСЄ, порушення припинення вогню в Україні відбуваються більш ніж 1000 разів на день». Видання додає, що ворожість у зоні конфлікту, згідно з даними міжнародних спостерігачів від ОБСЄ, збільшилась на 40% лише впродовж тижня. Американський журнал нагадує, що частини Донеччини та Луганщини утримуються проросійськими бойовиками з 2014 року. Чільний представник місії ОБСЄ на сході України Олександр Гуґ повідомив, що тільки на Луганщині порушення режиму тиші в порівнянні з минулим тижнем збільшилось у 5 разів.

Newsweek пише, що згідно з даними ОБСЄ, збільшення кількості порушень припинення вогню є значно більшим, ніж у попередній сплеск ворожості наприкінці серпня. Тижневик повідомляє, що внаслідок обстрілів Макіївки загинуло двоє цивільних і ще семеро були поранені, зокрема малолітня дитина, чиї батьки загинули.

Олександр Гуґ закликав українських військових і проросійських бойовиків визнати серйозність нинішньої ситуації і докласти зусиль з припинення порушень режиму перемир’я. Насамкінець американське видання зазначає, що Україна та її західні партнери неодноразово звинувачували Росію у бойовому посиленні проросійських сепаратистів, постачанні зброї та особового складу. Росія погодилась на умови угоди про перемир’я, проте і надалі розглядає себе як посередника на переговорах, а не учасника конфлікту, попри реальні докази російської військової присутності у регіоні.

«Згідно з ОБСЄ, порушення припинення вогню в Україні відбуваються більш ніж 1000 разів на день»

Британський часопис The Times друкує матеріал «Хакери оприлюднили план Путіна як розчленити Україну». Видання пише, що оприлюднене кремлівське листування демонструє, як російські агенти провалили спробу підняти антиукраїнське повстання у Харкові минулого року. Імейли, які потрапили до рук кореспондента британської газети, походять з електронної пошти Марії Виноградової, радниці Владислава Суркова, головної постаті, яка готує кроки Путіна в Україні. Три українські хакери зустрілися з кореспондентом часопису на умовах анонімності. Українці відкинули припущення, що їхню операцію було здійснено за допомогою українських чи американських служб безпеки. Із 423-х листів електронної пошти ватажків сепаратистів на сході України та російських урядовців випливає план одного з ватажків бойовиків про те, як розчленувати Україну на три частини за федеративною системою. У цих імейлах також обговорюються плани арешту або знищення неслухняних сепаратистських ватажків, а також подання якоюсь проросійською партією законопроектів до українського законодавства.

The Times повідомляє, що в одному з імейлів, надісланих ватажком сепаратистів Денисом Пушиліним до свого «куратора» Владислава Суркова, є пропозиція щодо розділу України на три частини. Східна, згідно з цим планом, мала б назву «Новоросія», центральний регіон з Києвом мав би назву «Малоросія», а західна чистина називалася б «Галичина». Далі повідомляється, що голова комітету російської Держдуми Михайло Маркелов виклав в одному з імейлів до Суркова план активізації заворушень у Харкові, запропонувавши створити там проросійську групу опору під назвою «Громадянська ініціатива». В іншому імейлі Маркелов нарікає на те, що проект «Повстань, Харкове!» було провалено, бо населення міста проіґнорувало чутки, що українські націоналісти збираються чинити криваві напади на російськомовних. У подальшому листуванні Маркелов облишає надії на повстання у Харкові, зазначаючи, що чимало «бійців опору» були заарештовані, або ці агенти повтікали до Москви чи так званої «ДНР».

«Додаткові докази того, що друзі Трампа контролюють окуповані частини України і намагаються дестабілізувати решту територій України»

​Популярне періодичне видання Австралії The Sydney Morning Herald також приділяє увагу тому, що оприлюднили українські хакери стосовно планів Путіна щодо України. Матеріал в австралійському часописі має назву «Витоки Суркова: нова пачка листів електронної пошти, яка вказує на російський план дестабілізувати Україну». Видання пише, що згідно з інформацією, здобутою з листів електронної пошти одного з близьких радників президента Росії, випливає, що Москва використовує свій вплив на деяких українських політиків, аби проштовхувати вигідні для себе закони через український парламент. Газета зазначає, що це вже друга група імейлів, здобутих українською хакерською групою Ukrainian Cyber Alliance з електронної пошти Владислава Суркова, який дає Путіну поради про політику стосовно України. Суркова австралійський часопис називає «сірим кардиналом». Російська сторона одразу ж заперечила, що імейли належать Суркову, пояснюючи це тим, що він, буцімто, взагалі не користується електронною поштою. Проте, як пише видання, незалежні фахівці визначили, що деякі з тих імейлів є справжніми.

The Sydney Morning Herald пише: українські хакери заявляють, що мають величезну кількість інформації, яку ще не було оприлюднено, і вони також працюють над отриманням додаткової інформації. Остання серія листів електронної пошти російського керівництва оприлюднює російський план з дестабілізації другого найбільшого українського міста Харкова. Австралійський часопис пише, що журналіст Радіо Свобода Крістофер Міллер зазначає про наявність у листах детального опису, як росіяни збирались використовувати журналістів, пресу, особливо телебачення, для створення враження, що громадянське суспільство Харкова готує повстання. Міллер також зустрівся з одним із українських хакерів на псевдо RUH8, який повідомив, що робить цю справу суто з патріотичних міркувань. Міллер каже, що для RUH8 походить зі сходу України, тієї місцевості, що нині перебуває під контролем проросійських бойовиків. Оприлюднення кремлівського листування, як пише часопис, викриває широку мережу, яку використовує Кремль для втручання у справи України. До цієї мережі входять і деякі українські парламентарії, які подають на розгляд Верховної Ради законопроекти, написані у Кремлі Сурковим.

«Витоки Суркова: новий пакет листів електронної пошти, що вказує на російський план дестабілізувати Україну»

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG