Доступність посилання

ТОП новини

Чи доведуть Кремль до Гааги за його злочини в Україні? (Огляд преси)


Політична карикатура російського художника Сергій Йолкіна
Політична карикатура російського художника Сергій Йолкіна

Шанси на те, що Міжнародний кримінальний суд розглядатиме справу злочинів Росії в Україні, доволі високі, переконує газета «День». Однак, як наголошує видання, основний тягар відповідальності за розслідування і притягнення винних до відповідальності лежить на Україні, а не на Міжнародному кримінальному суді. Він діє лише там, де держава не спроможна або не бажає притягти винних до відповідальності, зазначає газета у статті «Чи доведуть Кремль до Гааги?».

Газета «Україна молода» цікавиться – хто ж насправді виходить у лідери президентських перегонів. Наголошуючи на суперечності соціологічних опитувань, видання зазначає, що суттєва різниця між рейтингами Петра Порошенка та Юлії Тимошенко, відображена у даних КМІС та Центру Разумкова, ніяк не схожа на статистичну похибку. Відмінності надто очевидні, щоб не запідозрити куплені рейтинги, наголошує «Україна молода» у матеріалі «Натовп біля трону».

В цьому ж числі «Україна молода» досліджує – як впливає Голодомор на сьогодення країни. Газетярі переконані, що корені нинішніх проблем слід шукати в минулому. Адже Голодомор розбив українську націю на окремі родини, значна частина з яких намагається виживати за рахунок хабарів, крадійства, нищення природних ресурсів – усього, що веде до знищення державності. Докладніше йдеться в статті «Розплата за постгеноцидну глухоту».

Більшість законопроектів, які потрапляють в комітети Верховної Ради, так ніколи і не стають законами, інформує газета «Сегодня». Крім того, з’ясувалося, що депутати охочіше реєструють нові законопроекти в чужих комітетах, ніж у своїх. Журналісти видання розібралася, чому склалася така ситуація і чи варто з цим боротися. На думку експерта видання, політолога Вадима Карасьова, нерідко буває, що зацікавлені групи (наприклад, представники тютюнової індустрії або аграрії) просять депутата подати законопроект у конкретний комітет, навіть якщо сам депутат не є його членом. Про те, як можна унеможливити лобістські закони, газета розповідає в статті «Як депутати «пахали»: аналіз роботи комітетів».

Українці стали здійснювати більше дорогих покупок. Про це газеті «Сегодня» розповіли в Держслужбі статистики та експерти ринку. Зокрема, цієї осені збільшилася кількість проданих автомобілів, великої і дрібної побутової техніки, оживає ринок нерухомості. Експерти видання пояснюють це трьома факторами: невеликим, але все ж зростанням зарплат, задоволенням відкладеного попиту і тим, що люди зрозуміли: дешевше не буде, якщо потрібно і є можливість – треба брати зараз.

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG