Доступність посилання

ТОП новини

У Черкасах люди з інвалідністю грають в особливому театрі


У Черкасах люди з інвалідністю грають в особливому театрі
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

У Черкасах діє театральна студія, де грають особливі актори – люди з інвалідністю. Цього року 3 грудня вони відсвяткували п'яту річницю першого виступу перед публікою. Нині у театрі-студії займається десять людей із інвалідністю. Вони підкорюють не лише черкаські сцени, а й їздять із виставами до інших міст.

Історія театру-студії «Рампа» розпочалася п’ять років тому в квартирі Ірини Таранової – там відбувалися перші репетиції. Сама ж особлива акторка дебютувала у ролі Проні Прокопівни в міні-сценці «За двома зайцями».

Це дає визнання себе, підвищення оцінки, насолоду, задоволення
Ірина Таранова

«По-перше, це дає визнання себе, підвищення оцінки. По-друге, це дає насолоду, задоволення. Я грала Елочку в міні-сценці «12 стільців»: хоч не дуже і блискуче, але екстравагантно. У мене не завжди все виходить, але я намагаюся відтворити образ», – розповідає Ірина.

Перший виступ театральної студії, яка налічувала чотири особи, відбувся 3 грудня 2011 року. Тоді, у Міжнародний день людей із інвалідністю, особливі актори зіграли у звичайній черкаській загальноосвітній школі №26.

Нині у складі театру – десять учасників віком від 18 до 36 років. І хоч офіційно репетиційний день – у вівторок, однак особливі актори збираються фактично щодня. Тепер уже не в квартирах, а в залі ЛФК та хореографії на першому поверсі спеціалізованого будинку, де вони й мешкають.

Для мене це є певним стимулом, як немає нашого керівника, то ми дуже переживаємо, бо ми – команда
Станіслав Кураса

«Для мене це є певним стимулом, я приходжу сюди як на роботу. Так звик за п’ять років, що як немає нашого керівника, то ми дуже переживаємо, бо ми –команда. Тому, коли мене запитують, що для мене означає театр, я кажу, що це не обов'язково для мене, це для нашої команди», – пояснює один із перших акторів студії Станіслав Кураса.

Актори гастролюють містами України

Особливі актори вже їздили з виставами і на гастролі – зокрема, у Дніпро та Запоріжжя. А цього року взяли участь у міжнародному фестивалі у Львові. У рідних Черкасах театр-студія «Рампа» підкорила сцени обласної філармонії, Будинку культури та Палацу молоді. Виступали актори й у місцевих бібліотеках та Долині троянд, де взяли участь у фестивалі тімбілдінгу «Summer Challenge 2016», приуроченому до Дня Незалежності.

Іноді виникають проблеми з доступністю, які ми долаємо
Олена Танасевич

«Як театру нам, звичайно, потрібна апаратура – та ж мікрофонна гарнітура, яка дуже коштовна, те ж обладнання для відео чи фотозйомки. Іноді виникають проблеми з доступністю, які, в принципі, ми долаємо. Ми брали участь у фестивалі в Палаці молоді, то туди важко потрапити людині на візку. Але нам допомогли волонтери, тож ми навіть не відчули цих складнощів», – розповідає керівниця театру-студії Олена Танасевич.

У студії розвивають не лише акторську майстерність, а й вокал та хореографію. Олена Танасевич допомагає акторам розучувати ролі – читає їм сценки вголос, які вони й повторюють. Наразі «Рампа» готує нову постановку – «Маленького принца».

«Хлопці та дівчата у нас п’ять років у цьому колективі, і ми побачили по них, що це робота, це свій час, свої психоемоційні зусилля. І ми подумали, що вони дійсно заслуговують на певний гонорар – підтримати їх, дати можливість повірити у себе. Ми брали участь у стартапі з такою надією, що, можливо, нам вдасться виграти таку суму і зробити для них акцію «Перший гонорар». На жаль, не вдалося, але ми своїми силами, дуже символічними сумами це зробили», – продовжує Олена Танасевич.

П’яту річницю театр-студія «Рампа» зустріла на імпровізованій сцені у тій самій школі, де й відбувся їхній дебют. Цього року 2 грудня, напередодні Міжнародного дня людей із інвалідністю, особливі актори відкрили міську спартакіаду з рекреаційних ігор, у якій щорічно беруть участь люди з особливими потребами.

  • Зображення 16x9

    Дар’я Бунякіна

    Співпрацює із Радіо Свобода з 2010 року. Народилася у Черкасах. Закінчила Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького за спеціальністю «Журналістика». Має досвід роботи в газетній та телевізійній журналістиці.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG