Доступність посилання

ТОП новини

Церква чи дитячий садок?


Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Івано-Франківська міська рада вимагає від Української православної церкви (Московського патріархату) звільнити приміщення храму в центрі міста. 2 листопада Львівський апеляційний господарський суд виніс постанову, згідно з якою договір оренди між містом та церквою повинен бути розірваний. Підстава – невиконання Івано-Франківською єпархією УПЦ (Московського патріархату) своїх зобов’язань. На території храму міська влада має намір відновити дитячий садок, який діяв тут до початку 90-х років. Натомість, єпархія заявляє про порушення конституційних прав парафіян та обіцяє звертатися до міжнародних правозахисних організацій, помісних православних церков та державних органів влади.

Церква чи дитячий садок?
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:56 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Невелике одноповерхове приміщення Свято-Преображенського храму – одне із небагатьох в центрі Івано-Франківська, в якому можна облаштувати дитячий садок. Так коментує ситуацію довкола земельної ділянки на вулиці Чорновола міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. За його словами, центральній частині міста вкрай бракує дошкільного закладу, і міський бюджет дозволяє відкрити його тут в доволі стислі терміни. Однак УПЦ (МП) вже більше 7 років не виконує умови договору з містом, відмовляючись звільняти приміщення. Не поспішає це робити і після винесення постанови суду.

І там побудувалося, і тут собі залишилося
Руслан Марцінків

«Свого часу на вулиці Довженка давалася земля, давався певний момент того, що з часом там буде побудований храм, і вірні Московського патріархату туди перейдуть. Але, на жаль, як завжди – і там побудувалося, і тут собі залишилося, в центрі міста Івано-Франківська. Тому я би просив і Московський патріархат з розумінням поставитися до потреб міста, і виконати рішення суду», – каже міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Представники Івано-Франківської єпархії УПЦ (МП) від коментарів для Радіо Свобода відмовилися. Проте на своїй інтернет-сторінці єпархія повідомляє, що готова відстоювати власні конституційні права в суді касаційної інстанції. Окрім того, єпархія вже звернулася до Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні та до президента України, в планах – звернення до міжнародних правозахисних організацій і православних церков світу. Як зазначено у повідомленні, «парафіяни запевнили, що стоятимуть на захисті свого права молитися у Спасо-Преображенському храмі до тих пір, доки не будуть вичерпані всі засоби національного та міжнародного правосуддя».

Попит на культові споруди в Івано-Франківську зростає

Журналіст Володимир Кушніренко, який займається темою земельних конфліктів в Івано-Франківську, вважає, що найкращим виходом із ситуації для церкви було б виконання умов договору і передача земельної ділянки місту. Це позитивно позначилося би і на репутації церкви, і відкрило б шлях до діалогу з міською владою у майбутньому. Разом із тим, журналіст не вірить, що єпархія готова до такого кроку, адже попит на культові споруди в Івано-Франківську лише зростає, а ділянка на вулиці Чорновола, 6 є вельми привабливою для церкви.

Я впевнений, що Московський патріархат не горить бажанням віддати чудову земельну ділянку в центрі міста
Володимир Кушніренко

«Всі релігійні організації міста кожного місяця роблять все нові і нові документи на будівництво або церков, або молитовних споруд, або інших культових речей. Землі в міста все менше, менше і менше. Оскільки будови таких споруд ідуть, значить у людей є попит на це і є потреба. Саме тому я впевнений, що Московський патріархат не горить бажанням віддати чудову земельну ділянку в центрі міста, яка, на їхню думку, я так вважаю, є дуже перспективною для будівництва, наприклад, тієї самої церкви», – вважає івано-франківський журналіст Володимир Кушніренко.

Проте, за його словами, навіть якщо церква погодиться передати земельну ділянку місту, івано-франківцям потрібно буде і надалі уважно слідкувати за діями міської влади. Адже вірогідність того, що замість дитячого садка на земельній ділянці виросте, наприклад, торговий центр, все ще залишатиметься.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG