Доступність посилання

ТОП новини

Столтенберґ: НАТО слідкує, щоб надана Україні допомога використовувалася «ефективно»


Єнс Столтенберґ

Керівник НАТО Єнс Столтенберґ заявляє, що альянс зосереджений на тому, щоб надана Україні допомога використовувалася «прозоро й ефективно».

«Для підтримки українських реформ ми продовжуємо надавати антикорупційні тренінги та поради міністерствам і Національному антикорупційному Бюро. Тож частина нашої підтримки Україні має на меті боротьбу з корупцією, і ми дуже зосереджені на тому, щоб наша допомога використовувалася прозоро й ефективно», – запевнив керівник політично-військової організації.

За його словами, використання фінансової допомоги НАТО перебуває під ретельним та прозорим наглядом.

У липні НАТО надав Києву широкий пакет допомоги, який має підняти оборонний та безпековий сектори України до стандартів НАТО. Тоді президент України Петро Порошенко назвав пакет допомоги НАТО «дуже амбітним документом». Він також додав, що допомогу альянсу Україна отримає в 40 галузях.

Трастові фонди, які створені після саміту в Уельсі в 2014 році, вже допомагають Україні в питанні кібернетичної безпеки, логістики та реабілітації поранених військових. У майбутньому НАТО та Київ також працюватимуть і в інших галузях – приміром, для подолання небезпеки вибухових пристроїв та в питанні протистоянні гібридній війні.

7 грудня відбулося засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ, голова українського зовнішньополітичного відомства мав поінформувати про безпекову ситуацію на Донбасі.

XS
SM
MD
LG