Доступність посилання

ТОП новини

США: Дітям нелегалів рекомендують не виїжджати за кордон


Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Серед іммігрантів, що потрапили в США нелегально, є ті, хто опинився в країні, будучи ще дітьми. Завдяки президенту Бараку Обамі вони були захищені від депортації, але сьогодні деякі адвокати переконують їх відмовитися від закордонних поїздок після 20 січня, коли на посаду президента вступить Дональд Трамп.

Деякі активісти, юристи та університети стурбовані, що Трамп може негайно скасувати програму Обами, яка дозволяла молодим іммігрантам працювати і подорожувати з гуманітарними, освітніми та робочими цілями.

Вони побоюються, що таке рішення може призвести до того, що деякі люди, що опинилися в іншій країні, не зможуть повернутися в США.

«Ми рекомендуємо завершити всі поїздки не пізніше 20 січня на випадок серйозних змін в законах або процедурах, – каже Анжеліка Салас, виконавчий директор лос-анджелеської коаліції за гуманітарні права іммігрантів. – Ми не хочемо, щоб вони опинилися в стані невизначеності, якщо їм не дозволять повернутися в США».

Невідомі плани Трампа

Проблема нелегальної імміграції була наріжним каменем передвиборчої кампанії Трампа, який пообіцяв побудувати стіну на кордоні з Мексикою і депортувати мільйони людей, які проживають в країні нелегально.

Але, які його справжні плани – поки що невідомо. Нещодавно він заявив, що хоче зосередитися на іммігрантах, які скоїли злочини.

У недавньому інтерв’ю Трампа журналу TIME він проявив співчуття до людей, що потрапили в розроблену за ініціативою Обами Програму відкладеної дії для прибулих до США дітей (DACA), реалізація якої почалася в 2012 році. Учасниками програми є 741 000 людей.

Нам потрібно виробити щось, щоб люди були щасливі і горді
Дональд Трамп

«Нам потрібно виробити щось, щоб люди були щасливі і горді, – сказав Трамп. – Їх привезли сюди в дитинстві, вони працювали тут, ходили в школу тут. Деякі були добрими учнями. У деяких – чудова робота. А тепер вони виявилися в неймовірній ситуації, коли вони не знають, що буде далі».

Проте, активісти проявляють обережність.

Уродженка Мексики Ненсі Лопес-Рамірес збирається з’їздити в цю країну в рамках курсу Міського коледжу Нью-Йорка. 20-річна студентка каже, що дуже рада, що її група повернеться до 15 січня.

«Мама турбується, що я не зможу повернутися, і каже, що хоче, щоб я змогла повернутися», – говорить Ненсі, яку привезли в США, коли їй було чотири роки.

Міський коледж, що входить в систему Міського університету Нью-Йорка, рекомендує учасникам програми DACA повернутися в США ще до інавгурації. З аналогічними рекомендаціями виступає і Університет штату Каліфорнія, який попросив адміністраторів повідомити учасникам програми, що «якщо вони будуть знаходитися за межами Сполучених Штатів станом на 20 січня 2017 року, немає гарантій, що їм буде дозволено повернутися в США».

Трамп може негайно зняти заходи щодо захисту іммігрантів, випустивши «меморандум з оперативних питань», оскільки саме таким чином вони були і введені Обамою. Такої думки дотримується президент Американської асоціації імміграційних адвокатів Вільям Сток.

Він каже, що учасники програми DACA повинні утриматися від закордонних поїздок, хіба в крайніх випадках.

Скільки часу буде потрібно працівникам Митної та прикордонної служби США, щоб почати відмовляти учасникам програми у в'їзді в країну, якщо Трамп скасує рішення Обами?

Представник служби Ентоні Баччі ухилився від відповіді на це запитання, заявивши, що його відомство «не може займатися припущеннями».

За даними Служби громадянства та імміграції США, станом на 31 грудня 2015 року біля 22 340 учасників DACA отримали право виїжджати за межі США.

В ході передвиборчої кампанії Трамп називав цю програму «незаконною амністією».

Професор Міського коледжу Нью-Йорка Тетяна Клейн, яка організувала плановану поїздку, каже, що інтерес до неї серед студентів навіть зріс після виборів.

«Наш автобус розрахований на 18 осіб, а ми веземо 20, - каже вона. - Таке відчуття, ніби це остання можливість».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG