Доступність посилання

ТОП новини

Аксьонов покликав до Криму «анонімних» інвесторів


Голова російського уряду окупованого Криму Сергій Аксьонов
Голова російського уряду окупованого Криму Сергій Аксьонов

(Рубрика «Точка зору»)

Підконтрольний Кремлю голова уряду Криму Сергій Аксьонов повідомив, що «влада» анексованого півострова готова приховувати персональні дані про російських та іноземних інвесторів, охочих працювати в Криму. Аксьонов подібними одкровеннями перекреслив всі колишні твердження про те, що Москві та її ставленикам на півострові «байдуже» визнання анексії з боку Заходу. Найцікавіше полягає в тому, що місцеві чиновники вже приховують імена іноземних візитерів і, ймовірно, навіть вигадують неіснуючих інвесторів.

Виступаючи на форумі «Ділової Росії» в Москві, Сергій Аксьонов визнав, що кримська «влада» розглядає різні способи залучення великого бізнесу на півострів. Зокрема, вони готові приховувати персональні дані потенційних інвесторів. «Ми готові навіть закривати інформацію, зокрема, про персоналії і так далі, потрібно розуміти складність міжнародної обстановки. Ми розуміємо складнощі для бізнесу, в якого є закордонні активи, і готові в цьому випадку розглядати підходи, інструменти», ‒ сказав він.

За подібними евфемізмами ховається сувора реальність: Кремль не домігся навіть неформального визнання анексії Криму, західні підприємці вважають півострів анексованою територією, відмовляючись вкладати в неї гроші. Аксьонов запросив іноземців скористатися чужим майном, пообіцявши не називати їхні імена і назви підприємств.

Насправді, кримська «влада» вже змушена приховувати персональну інформацію приїжджих бізнесменів і, ймовірно, вигадувати неіснуючих інвесторів. Свіжий приклад ‒ на початку грудня «віце-прем'єр» Криму Георгій Мурадов повідомив про майбутній приїзд на півострів деяких бізнесменів з Греції. За його інформацією, приїзд був запланований на 5-6 грудня. Хто саме має намір відвідати півострів, «влада» не повідомила. В середині минулого тижня Мурадов уточнив, що греки прибули до Криму для реалізації інвестиційних проектів у сільському господарстві.

«Греки приїхали до нас із проектом з тепличного вирощування полуниці. Зараз вони їздять Кримом і розглядають можливість облаштування теплиць, створення великих господарств для вирощування полуниці. Це вигідно нам і їм, адже Криму потрібно посилювати агропромисловий експортний потенціал», ‒ сказав Мурадов в ефірі радіо «Спутник в Крыму».

Він додав, що очікується приїзд ще однієї делегації підприємців ‒ з Німеччини. Німців нібито цікавить перспектива будівництва сміттєпереробного заводу, виробництво соняшникової олії і сільськогосподарського устаткування. Зазвичай кримська «влада» підносила візит будь-якого іноземця до Криму як якийсь «прорив блокади». При цьому рівень представництва їх не цікавив. Зі звичайного туриста або регіонального політика вони зображували маститого експерта з міжнародних відносин або члена впливової європейської партії. Кремль практикує подібні афери з моменту анексії Криму. Але у випадку з «грецькими бізнесменами» кримське начальство не стало розкривати імена делегації.

Російськомовні грецькі ЗМІ за інформацією з власних джерел повідомили, що кримський «радмін» нібито вирішив засекретити персональний склад делегації, щоб у них не було проблем через європейські санкції. Іронія ситуації в тому, що пан Мурадов ще на початку грудня «сміливо» заявляв російським пропагандистам, наскільки «владі» Криму «байдужа» думка Заходу. Мовляв, їм «не потрібне визнання» з боку Брюсселя і Вашингтона.

Версії такі. Перша: ніякої делегації немає, кримська «влада» вигадала історію від початку і до кінця. Навіщо? Насправді, все просто. Кремль тисне на місцеву адміністрацію і вимагає від неї формувати «інвестиційні пропозиції», які б могли привернути європейців до Криму. Участь (нехай і прихована) західних підприємців у ділових процесах на півострові розглядається як один з інструментів повзучої легалізації російського статусу над Кримом.

Саме тому Москва так педантично ставиться до приїзду на півострів різних іноземців. Ким вони є на батьківщині, значення не має. Російська пропаганда вміло «домалює» необхідні штрихи до портрету гостя.

Наприклад, восени поточного і минулого року Крим відвідав голова німецької будівельної фірми Alois Miller Erdbau und Abbruch Бернхард Міллер. Його назвали великим підприємцем, готовим сприяти приходу європейських інвестицій на півострів. Бізнесмен обіцяв кримчанам інвестиції з Німеччини в розмірі 250 мільйонів євро. Звідки саме він візьме таку суму, Міллер не уточнив. Він лише сказав, що його цікавить проект впровадження сучасних технологій з переробки сміття. Ймовірно, Мурадов, розповідаючи днями журналістам про проект будівництва «сміттєпереробного заводу», мав на увазі фантазії пана Міллера. Пізніше з'ясувалося, що кримська «влада», м'яко кажучи, перебільшила діловий потенціал Alois Miller Erdbau und Abbruch. Статутний капітал фірми становить лише 50 тисяч євро, а Бернхард Міллер ‒ єдиний керівник.

Тому аргументи про те, що кримська «влада» не озвучила імена грецьких «бізнесменів» через побоювання політичного тиску з боку Брюсселя ‒ банальна брехня. Не виключено, що чиновникам кримського уряду довелося вигадати неіснуючих «грецьких бізнесменів» заради звітності перед Москвою.

Версія друга: ймовірно, до Криму приїхали якісь «туристи» з Греції, але їх рівень представництва виявився настільки невисоким, що навіть «домальовувати» було нічого. У будь-якому випадку, кримський уряд в особі Сергія Аксьонова та Георгія Мурадова опинився в ідіотській ситуації. З одного боку, їм конче потрібні «живі» інвестиції, адже російські дотації дозволяють лише підтримувати відносно терпимий рівень бідності; з іншого ‒ приїзд іноземних делегацій необхідно висвітлювати в ЗМІ з пропагандистських міркувань. Замкнуте коло, яке не передбачає для республіканської «влади» сприятливого фіналу.

Сергій Стельмах ‒​ політичний оглядач

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають точку зору самих авторів і не завжди відображають позицію редакції

Оригінал ‒ на сайті проекту Радіо Свобода «Крим.Реалії»

  • Зображення 16x9

    Сергій Стельмах

    Кримський політичний оглядач (ім'я та прізвище автора змінені з міркувань безпеки). Із «Крим.Реалії» (проєкт Радіо Свобода) – з 2015 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG