Доступність посилання

ТОП новини

Світ визнав: Росія – окупант, а Крим – окупована територія (огляд преси)


Гасло на антивоєнній акції у столиці Росії, 2014 рік (ілюстраційне фото)

Генеральна асамблея ООН схвалила резолюцію, в якій визнають Росію державою-окупантом, а Крим – окупованою територією. Як стверджує експерт газети «День», тепер після рішення ООН для будь-якого суду – в Україні і за кордоном – є фундаментальна правова база. Однак, наскільки сумлінно зробила Україна свою внутрішню роботу? Чи закріпив Київ юридично статус Росії як агресора і окупованих українських територій? Ситуацію газетярі аналізують в статті «Світ визнав: Росія – окупант».

Газета «Голос України» стверджує, що в Росії сьогодні в пошані отаман Краснов, генерали Шкуро, Доманов та інші їм подібні. Вони оговтавшись від громадянської війни чи то в еміграції, чи навіть в ув'язненні, створювали в роки Другої світової козацькі формування у складі гітлерівської армії, засновували «козацькі стани», що об'єднували донських і кубанських козаків у складі Верхмату й СС, поліцейські частини. Докладніше про них «Голос України» розповідає в матеріалі «Нацистські герої «антифашистської» Росії».

Підвищення з 1 січня податків на підакцизні товари, в першу чергу на паливо, призведе до подорожчання товарів і послуг, стверджують експерти газети «Сегодня». Адже вартість бензину і дизеля входить в ціну практично будь-якого товару та послуг, так як для його перевезення використовується транспорт. За оцінками транспортників і економістів, вже до березня ціни на перевезення зростуть на 20%. Журналісти газети з'ясували, що може подорожчати найбільше.

Газета «Україна молода» у статті «Після нас – хоч і ліс не рости?..» стверджує, що найчастіше хижацьким вирубуванням лісів займаються пересічні українці. Саме вони часто беруть участь у нелегальних рубках лісу. Здебільшого все відбувається за мовчазної згоди місцевої влади та громад. Як змінити ситуацію, аналізує дописувач «України молодої».

В Україні зростає кількість зниклих дітей. За даними МВС, всього з початку 2016 року до них надійшло майже 5,5 тисяч звернень про зникнення дітей від батьків і педагогів інтернатів з усієї країни (в минулі роки реєстрували близько 4 тисячі звернень). З них досі не знайшлися 76 дітей. Чому пропадають діти і яка статистика зникнень, дізнавалася газета «Сегодня».

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG