Доступність посилання

ТОП новини

Рік «закону Савченко»: цифри і факти (огляд преси)


Завтра виповнюється рівно рік скандальному «закону Савченко», нагадує газета «Сегодня». За даними Нацполіції, після його ухвалення достроково вийшли на свободу майже 9 тисяч осіб, із яких 1000 знову вчинили злочини. У МВС попереджають, що протягом 2017 року можуть бути переглянуті в меншу сторону терміни майже для 50 тисяч в'язнів. Тому урядовці сподіваються, що народні депутати внесуть необхідні зміни в закон, інакше наслідки будуть тривожні. Про те, чи згодні парламентарі на редагування документа, видання розповідає в статті «Рік «закону Савченко»: цифри і факти».

Наскільки ефективною була боротьба з корупцією в Україні 2016 року? Про це в газеті «Голос України» розповідає голова профільного парламентського комітету Єгор Соболєв. Наголосивши на успіхах, депутат переконує, що корупція й зараз лишається основним заняттям більшості українських політиків, прокурорів і суддів. Тому нині найнагальнішою необхідністю є створення спеціалізованих антикорупційних судів, щоб справи проти високопоставлених чиновників не гальмувалися, переконує експерт видання.

Про особливості ухваленого Держбюджету-2017 розповідає газета «День». Незважаючи на те, що у парламентаріїв було достатньо часу для внесення поправок в головний фінансовий документ країни – понад два місяці – до останнього моменту всі питання так і не були вирішені. І все через те, що політики ніяк не могли домовитися щодо ухвалення змін в Податковий та Бюджетний кодекси. Без цих законів, пояснювали депутати журналістам, не можна точно розрахувати видатки і доходи кошторису. Натомість експерти «Дня» стверджують, що більшість цих законодавчих ініціатив – це так звана «ціна за голос», яку влада погоджувалась заплатити за ухвалення урядового проекту бюджету на 2017 рік. Стаття називається «1000 правок і... одна ніч».

Проблему еліти в Україні порушує тижневик «Країна». Експерти видання переконують, що українська еліта – це частина народу. Вона не з’явиться, доки він не прокинеться. Якщо така ситуація зберігатиметься довго, можна втратити державність. Тут проблема не в зовнішній загрозі, а всередині держави. Занадто багато людей ідуть за популістами, наголошують експерти тижневика.

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG