Доступність посилання

ТОП новини

Хай Путіну виставляють претензії – міністр відповів на закиди про невиплату пенсій в ОРДЛО


Київ не зможе відновити соціальні виплати на непідконтрольних йому територіях Донбасу, допоки не будуть виконані перші сім пунктів мінських угод, заявив в ефірі програми «Ваша Свобода» міністр соціальної політики України Андрій Рева. Він нагадує: щоб отримати українські пенсії, необхідно зареєструватися на вільній від сепаратистів території. За його словами, минулого року СБУ виявила 460 тисяч людей, які отримували виплати як внутрішньо переміщені особи, але жодного разу не перетинали лінію розмежування. Після проведеної верифікації 160 тисяч так і не ідентифікували.

Ваша Свобода | Міністр соцполітики Андрій Рева про пенсії, зарплати і Донбас
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:20:00 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Представники Організації Об’єднаних Націй рекомендують владі України платити пенсії всім жителям Донбасу, у тому числі і тимчасово окупованих територій. Зокрема, координатор системи ООН в Україні Ніл Вокер заявив: в організації дуже стурбовані і неодноразово порушували питання з приводу припинення соцвиплат для жителів ОРДЛО та переселенців.

«Такого нахабного втручання у внутрішні справи України я ще не бачив», – відреагував на заяву Ніла Вокера міністр соціальної політики Андрій Рева.

Говорив з послом США Марі Йованович, поставив просте питання: як бачите механізм виплати на непідконтрольній території? Вона сказала: у мене немає готового рецепту
Андрій Рева

«Говорив із західними послами, зокрема з послом США Марі Йованович, поставив просте питання: як бачите механізм виплати на непідконтрольній території? Вона сказала: у мене немає готового рецепту. Хай займаються своєю роботою і розводять сторони конфлікту – забезпечують припинення вогню, відведення важких озброєнь, обмін утримуваними особами і все, що пов’язано з мирним процесом. Хай їдуть у Москву до Путіна і виставляють претензії, що йдуть бойові дії», – говорить міністр.

Водночас жителям ОРДЛО, які не зареєструються як внутрішньо переміщені особи на контрольованих Києвом територіях, Україна пенсій не платитиме, наголосив Андрій Рева. За його словами, закон говорить: переселенці можуть змінювати місце проживання, навіть повертатися на окуповані території, однак не довше як на два місяці – інакше будуть позбавлені свого статусу.

Андрій Рева
Андрій Рева

Відновлення соцвиплат – це 8-й пункт мінських угод. Восьмий пункт буде виконуватися тоді, коли будуть виконані перші сім
Андрій Рева

«Відновлення соцвиплат – це 8-й пункт мінських угод (ідеться про «Комплекс заходів на виконання мінських домовленостей» від 12 лютого 2015 року – ред.). Коли Україна вимагає виконання пункту 11, перекриття кордону (в цьому пункті визначені умови для повернення Україні повного контролю над кордоном – ред.), щоб перестало надходити озброєння і бойовики, нам кажуть: ні-ні-ні, спочатку треба десять виконати. Так от, я їм відповідаю: восьмий пункт буде виконуватися тоді, коли будуть виконані перші сім», – каже міністр.

Законодавство змушує бути фіктивним переселенцем – Гвоздьова

Керівник Міністерства соціальної політики також визнає, що зловживання у сфері соцвиплат існують – після проведеної верифікації з 8 червня по 8 грудня 2016 року виявлено низку порушень.

Багато хто отримує дві пенсії – і нашу, і «їхню». Це хіба що тільки для наших друзів із ООН це секрет
Андрій Рева

«Близько 160 тисяч – люди, яких ми так і не знайшли, де вони були і що вони були… Багато хто отримує дві пенсії – і нашу, і «їхню». Це хіба що тільки для наших друзів із ООН це секрет», – зауважує Андрій Рева.

Натомість правозахисники нагадують, що громадяни мають отримувати належні їм виплати, незалежно від того, на якій території вони перебувають. Механізми для цього існують, стверджує координатор громадської організації «Донбас СОС» Ольга Гвоздьова.

Люди мають отримати пенсію, яка гарантована їм Конституцією
Ольга Гвоздьова

«Люди мають отримати пенсію, яка гарантована їм Конституцією. По-перше, є пенсіонери, які можуть виїжджати на підконтрольну Києві територію і, прикріплюючись до пенсійного фонду, періодично проходити ідентифікацію, виїжджаючи раз на рік чи раз на півроку, і отримувати свою пенсію. Є громадяни немобільні, які через похилий вік не можуть виїжджати. В цьому випадку потрібно підключати міжнародні організації, які мають допомогти людям отримати виплати», – зазначила Ольга Гвоздьова.

Експерт вважає хибним рішення уряду прив’язувати соціальні виплати до довідки переселенця – в такому разі люди змушені реєструватися переселенцями, хоча ними не є.

«Саме тому у нас фіктивна кількість вимушено переміщених осіб. Частина з них є дійсно переселенцями, а частина є громадянами, які проживають на непідконтрольній території і змушені (реєструватися як нібито переселенці – ред.)», – додала Ольга Гвоздьова.

На її думку, невиконання державою своїх зобов’язань призведе до того, що громадяни звертатимуться у суди, в тому числі і до Європейського суду з прав людини, і країна буде змушена виплачувати ще більше коштів.

ВІДЕО ПРОГРАМИ:

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG