Доступність посилання

ТОП новини

Вся корисна інформація для українців у Чехії – на одному сайті


Столиця Чехії Прага
Столиця Чехії Прага

Українці в Чехії, ті, що живуть тут давно, або ті, що перебралися до цієї країни нещодавно, і навіть ті, хто лише планує приїхати до цієї країни, отримали можливість краще зорієнтуватися у місцевих реаліях і в тому, що відбувається у житті громади. Все це завдяки новому інформаційному порталу UAportal.cz, який розпочав свою роботу 17 лютого. І хоча подібні послуги пропонують і інші сайти для іноземців, які спрямовані на міжнародну аудиторію, зручність нового порталу в тому, що його цільова група – українці.

«Свій до свого по своє» – під цим гаслом українські діаспори у світі живуть уже багато років, але у Чехії масова трудова міграція українців – явище відносно нове, тож залежно від потреб у різний час тут створювалися різні організації, які іноді не взаємодіють. Об’єднати їх під одним віртуальним дахом, а також запропонувати багато корисної інформації для людей, які пов’язали своє життя з Чехією, вирішили празькі активісти Галина Андрейців та Володимир Теленько. Ідея з’явилася ще кілька років тому, після акцій на підтримку українського Майдану, воїнів АТО та їхніх родин, але робота забрала тривалий час, адже гроші довелося вкладати власні, говорить Галина Андрейців. Вона переконана, що цей сайт буде корисним для громади.

«Він потрібен українцям. Тут українців є 120 тисяч, тільки за офіційними даними, і вони дуже не згуртовані. Вони не знають, що відбувається в Чехії, які події робить українська громада, які є концерти, які групи приїжджають, де збираються українці, які тут живуть», – говорить Галина Андрейців, яка також очолює в Празі недержавну організацію «Українська європейська перспектива».

В нас буде багато корисної інформації саме для заробітчан – наша база знань, а також цікава група у спільнотах, яка називається «Будьмо уважні» про місцевих шахраїв, і про те, на що треба звернути увагу, коли сюди їдеш або коли вже тут працюєш чи вчишся
Галина Андрейців

Більшість українців, які приїжджають до Чехії – заробітчани, вони планують затриматись тут недовго, щоб фінансово підтримати свою родину. Але багато з тих, хто планував попрацювати кілька років, залишаються в Чехії вже друге десятиліття. Також очікуване збільшення квот на робочі візи для українців може кількісно вплинути на тутешню громаду, розповідає Галина Андрейців: «У нас буде багато корисної інформації саме для заробітчан – наша база знань, а також цікава група у спільнотах, яка називається «Будьмо уважні» про місцевих шахраїв, і про те, на що треба звернути увагу, коли сюди їдеш або коли вже тут працюєш чи вчишся».

Буде інформація і для туристів, і для студентів, зокрема, про вступ до чеських університетів, про підтвердження легітимності дипломів. Дедалі більше українська громада у Чехії поповнюється і спеціалістами з вищою освітою, адже Чехії бракує лікарів, фахівців у сфері інформаційних технологій, є тут і юристи, і економісти, і науковці, й оперні співаки, і бізнесмени, для яких умови ведення бізнесу виявилися простішими, ніж в Україні. Ці люди рідко з’являються на українських акціях, хоча багато з них не втрачає зв’язок з Україною.

Крім заробітчан, ми хочемо залучити ще і креативну частину українців, яких тут є багато
Галина Андрейців

«Крім заробітчан, ми хочемо залучити ще й креативну частину українців, яких тут є багато, бо є багато і студентів, і професорів, які спілкуються у якомусь своєму колі, і на якісь більші події, більші акції мало приходять, бо просто про них не знають. Тому більше уваги ми будемо приділяти їм», – обіцяє співавторка інформаційного сайту UAportal.cz.

  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG