Доступність посилання

ТОП новини

Україна розслідує зникнення 14 людей у Криму після анексії – Нацполіція


Акція під посольством Росії у Києві в жовтні 2016 року з вимогою активізувати розслідування зникнень у Криму
Акція під посольством Росії у Києві в жовтні 2016 року з вимогою активізувати розслідування зникнень у Криму

Українські правоохоронці почали 15 кримінальних проваджень за ознаками незаконного позбавлення волі або навмисного убивства щодо 14 людей, зниклих безвісти у Криму після анексії півострова Росією. Про це йдеться у відповіді Національної поліції на запит Радіо Свобода.

За ознаками умисного вбивства почали 11 проваджень, ще 4 провадження – за ознаками незаконного позбавлення волі або викрадення людини, зазначається у документі.

Зокрема, за інформацією поліції, від 2014 року розшукуються Валерій Ващук та Іван Бондарець із Рівненщини, які поїхали у цей період у Крим, та Василь Черниш із Севастополя (у відповіді поліції йдеться про те, що Черниш поїхав із Криму у зону АТО і перестав виходити на зв’язок, однак, як раніше повідомляли активісти кореспондентам Крим.Реалії, його нібито забрали зі власної квартири люди в міліцейських одностроях).

Окрім того, мовиться у листі, прокуратура Херсонщини розшукує Тимура Шамарданова та Сейрана Зінедінова, а українська прокуратура Криму – Ісляма Джеппарова та Джевдета Іслямова.

Від 2015 року поліція почала провадження за фактом зникнення Ескандера Апселямова, Федора Костенка, Руслана Ганієва та Арлена Терехова, а прокуратура – щодо зникнення Мухтара Арісланова.

У 2016-му поліція почала розслідування зникнення Лемара Алярдинова, а прокуратура – зникнення Ервіна Ібрагімова.

За даними «Кримської правозахисної групи», наразі на півострові зафіксовані 9 випадків, які можна кваліфікувати як насильницькі зникнення. Організація «Крим-SOS», у свою чергу, говорить про щонайменше 15 зниклих таким чином людей. Як повідомила координатор «Крим-SOS» Таміла Ташева, Росія порушила справи тільки щодо 4 людей, щодо 6 осіб розслідування припинили.

XS
SM
MD
LG