Доступність посилання

ТОП новини

Фоторепортаж: Два роки без чоловіка й батька. Як живе сім’я Зейтуллаєва

Севастополець Руслан Зейтуллаєв оголосив голодування більш ніж два тижні тому. Він перебуває під арештом у Ростові-на-Дону, де в його справі триває суд. Раніше його засудили до семи років позбавлення волі, але прокуратура вирішила, що цей вердикт занадто м'який.

Слідчі наполягають на перекваліфікації справи Зейтуллаєва на більш тяжку статтю – організація терористичного співтовариства. За їхньою версією, Руслан є засновником осередку «Хізб ут-Тахрір», яка визнана в Росії терористичною й заборонена.

Йому загрожує від 15 років до довічного ув’язнення. Зейтуллаєв стверджує, що його переслідують за релігійні переконання, і до тероризму він не має ніякого відношення. Український МЗС і правозахисники неодноразово вимагали від Росії звільнити севастопольця.

Вдома на Руслана чекають дружина і троє неповнолітніх дітей. Крим.Реалії підготували фоторепортаж про те, як сім'я Зейтуллаєва живе без нього.

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього й кажуть, що піддаються несправедливому переслідуванню в Росії. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» 2003 року, включивши до списку 15 об'єднань, названих «терористичними».

XS
SM
MD
LG