Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 15:48

Справа Мартиненка стане найгучнішою перемогою або найгучнішим провалом НАБУ – Береза


За Мартиненка зможуть принести 300 мільйонів і ми отримаємо новий рекорд – Береза
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:19:51 0:00

За Мартиненка зможуть принести 300 мільйонів і ми отримаємо новий рекорд – Береза

Гості програми «Ваша Свобода»: Борислав Береза, народний депутат України (позафракційний); Андрій Тетерук, народний депутат України («Народний фронт») (телефоном).

Ваша Свобода | Затримання екс-депутата Мартиненка: яким буде результат?
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:20:00 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Екс-голову парламентського комітету з питань ПЕК Миколу Мартиненка і першого заступника голови правління НАК «Нафтогаз України» Сергія Перелому підозрюють у завданні збитків державі на суму понад 17 мільйонів доларів. Затримання відбулося вчора, 20 квітня, детективами НАБУ. Сьогодні, 21 квітня, має відбутися суд з обрання запобіжного заходу. Сам Мартиненко заявив, що звинувачення проти нього сфальсифіковане за вказівкою директора НАБУ Артема Ситника. А його партійні соратники називають затримання «дешевим політичним замовленням», «удобреним піаром».

Інна Кузнецова: Пане Береза, прокурор Назар Холодницький, який веде цю справу, заявив, що проситимуть суд «про обрання запобіжного заходу – тримання під вартою терміном 60 діб з альтернативою внесення застави у 300 мільйонів гривень». Чекаємо суду?

300 мільйонів готівкою принесуть за Мартиненка
Борислав Береза

Борислав Береза: Гадаю, що поруки не знадобляться. Якщо суддя скаже, що застава має бути дійсно 300 мільйонів, то ми побачимо новий рекорд. Останній був – застава за Насірова. А зараз побачимо, як 300 мільйонів готівкою принесуть за Мартиненка.

Для НАБУ і САП зараз важливо довести хоч одну справу до фіналу. Фіналом може бути обвинувачення в суді. Саме тому вони ще з січня не подавали підозру, бо не було всіх обґрунтувань і доказів. Зараз, коли все є, бачимо, що процес пішов.

Борислав Береза
Борислав Береза

Щирого каяття не буде. Якщо Мартиненко має стосунок до закупівлі урану, це буде найгучніша справа, якщо її доведуть до кінця. Якщо ні – найгучніший провал для НАБУ
Борислав Береза

– Сам Микола Мартиненко заявив, що справа проти нього є політичною і бездоказовою, а Артем Ситник хоче відволікти увагу від провалів у своїй роботі. Наскільки це може відповідати дійсності?

Борислав Береза: Якщо хтось очікує щирого каяття, то його не буде. Зараз йде дійсно пролом тієї системи. Бачимо, що, наприклад, купували по долару, продавали Україні по 5 доларів. Це бізнес? Може. Це бізнес, якщо в ньому немає політиків. Якщо Мартиненко дійсно має стосунок до тієї компанії, до закупівлі урану, то ми можемо казати, що тоді це буде найгучніша справа, якщо її доведуть до кінця. Якщо ні – це буде найгучніший провал для НАБУ.

– Пане Тетерук, з’явилася інформація у виданні «Лівий берег» (це повідомлення Deutsche Welle з посиланням на прокуратуру кантону Цюрих), що Мартиненка звинуватили у спробі підкупу швейцарського прокурора. Йдеться про те, що Микола Мартиненко пропонував від двох до чотирьох мільйонів доларів прокуророві, щоб справа була прикрита. Що Ви можете про це сказати?

Андрій Терерук: Ми будемо насамперед оперувати не чутками, які вкидаються в інформпростір, а фактами. Микола Мартиненко не під чиїмось тиском, а абсолютно добровільно склав повноваження, щоб довести свою невинуватість. Жоден інший політик, який причетний або непричетний до будь-яких обвинувачень, такого не робив.

Андрій Тетерук
Андрій Тетерук

Нас насторожує найбільше, що наш нібито незалежний орган – НАБУ, проводячи свої дії, чомусь не може пояснити, чому певні нардепи анонсують дії НАБУ, чому на місці затримання з’являються замовні журналісти, коли про це ще ніхто не знає. Ми будемо контролювати поведінку кожного: і судді, і хто буде перебувати у суді, аби уникнути замовного розслідування щодо Мартиненка. Він готовий до справедливого розгляду суду. На сьогодні ми бачимо упереджене ставлення.

– Один з адвокатів Миколи Мартиненка у «Фейсбук» написав, що НАБУ також затримало ще й Руслана Журила. У НАБУ це не підтверджують. Що Ви можете сказати про це?

Виступаємо, щоб була приватизація підприємств, вони – джерело корупційних оборудок
Андрій Тетерук

Андрій Терерук: Коли йдеться, що є зловживання на певному державному підприємстві, насамперед повинні бути свідчення директора підприємства. Ми виступаємо за те, щоб була зроблена приватизація цих підприємств, бо вони були джерелом певних корупційних оборудок. На жаль, і в космічній галузі – я приносив документи, які підкреслюють корупційні оборудки певних директорів держпідприємств, а НАБУ не спроможне навіть довести очевидні речі, які вже задокументовані.

Це є політично замовним діянням, НАБУ не спроможне було показати серйозних результатів діяльності
Андрій Тетерук

Коли нардепу, який не підписує жодних документів по держпідприємству, йдуть обвинувачення, то це виглядає досить дивно. Ми повинні системно боротися, а не роблячи певні виключення. Є підстави вважати, що це є політично замовним діянням, яке відволікає від того, що за два роки НАБУ не спроможне було показати серйозних результатів своєї діяльності.

Формується коаліція, кожен отримує квоту – міністерські посади, підприємства? Йде війна за «Укрспирт», «Енергоатом». Фракція щось отримує, призначає тих, хто керуватиме підприємствами
Борислав Береза

Борислав Береза: Для когось секрет, що коли формується коаліція, кожен отримує квоту – міністерські посади, отримують і підприємства? Йде війна за «Укрспирт», «Енергоатом». Коли фракція щось отримує, саме вона призначає тих, хто керуватиме цими підприємствами. Я не кажу про Мартиненка. У нас політика – це мікс між політикою і бізнесом. У політику багато людей йде, щоб захищати свої бізнес-інтереси та збагачуватися.

І ще. Якщо ми не довіряємо суддям, то треба їх розганяти, а казати, що ми ретельно дивитимемося, якщо нам щось не сподобається, то ми будемо кричати «Ганьба!». Та ні, шановні, не можна так казати – подобається чи не подобається. Треба казати – законно чи незаконно, це правове рішення чи не правове.

Я теж не довіряю українським судам, але довіра до такої структури, як прокуратура Швейцарії, у мене є.

Повна версія програми:

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG