Доступність посилання

ТОП новини

Гра в «темну» з окупантами на Луганщині (огляд преси)


Українські військові на масовій акції у Херсоні перед відправленням в зону АТО, 25 січня 2015 року (ілюстраційне фото)

У ніч на вівторок окупована частина Луганщини була відключена від енергопостачання з вільної території України. Рішення правильне, але мотиви його ухвалення – несплата за енергопостачання – неприйнятні, переконує експерт газети «День». Експерт нагадує, що згідно із Женевською конвенцією, всі обв’язки життєзабезпечення лежать на країні-окупанту. В даному випадку – це Росія. Тому для деокупації в основі має лежати підвищення ціни окупації для країни-агресора. Важливо зробити все, щоб умови утримання для нього стали непосильними, наголошує автор статті «Гра в «темну».

Газета «Голос України» досліджує – хто і навіщо розхитує сепаратистські настрої в Одеській області. Зокрема, у регіоні, що історично називається Бесарабія. Кореспондент видання стверджує, що навіть сьогодні деякі політики не полишають мрій створити на цій землі псевдоутворення. Про те, як протистоять таким настроям патріоти, політики, правоохоронці, і завдяки чиїй підтримці сепаратистські рухи там досі з’являються, парламентське видання розповідає у статті «Хто намагається гнати «політичну хвилю»?».

Прихованих ворогів України треба ізолювати від державної вертикалі, наголошує експерт тижневика «Країна». Ці люди можуть мати посвідку на проживання, житло й ходити на роботу в приватну фірму. Але брати участь у голосуванні, обиратися в державні органи, бути на військовій службі – не мають права. Видання наголошує, що держава має зберігати себе і бути апаратом насильства для людей, які проти неї. Водночас повинна захищати інтереси народу. Одна з його ознак – це мова. Хоча карати за російську не можна – потрібно захищати українську, наголошує експерт тижневика «Країна», письменник Сашко Лірник.

Скандал довкола відставки президента ПАРЄ Педро Аграмунта набуває нового загострення, стверджує газета «День». Спочатку іспанський сенатор змушений тимчасово відмовитися головувати на сесії, а учора він намагався ухилитись від відставки. «Кремль отримав гучний ляпас» – у статті під таким заголовком видання розповідає про створення в ПАРЄ коаліції з вимогою відставки проросійського президента Аграмунта. Також експерти «Дня» аналізують – що спонукало депутатів ПАРЄ до такого рішучого кроку і як ця організація може очиститись від російського впливу.

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG