Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 05:37

Радіо Свобода Daily: соціалістичні гасла та бійки на 1 травня


Політична карикатура Євгенії Олійник

Доброго ранку!

Першотравень в Україні

Червоні прапори, соціалістичні та антивоєнні гасла – так виглядали 1 травня цього року масові акції у Києві та в інших українських містах. У Харкові, Дніпрі, Херсоні та Вінниці першотравневі заходи переросли у бійку: праві активісти побилися з лівими. Серед лідерів новітніх соціалістичних партій, які вивели своїх прихильників на вулиці – і колишні регіонали, і члени нинішньої парламентської більшості. Тим часом у деяких містах влада заборонила масові акції до травневих світ через ризик проросійських провокацій.

Водночас політологи визнають, що численні мітинги під соціалістичними гаслами 1 травня є наслідком того, що комуністичний електорат в Україні залишається, попри заборону Компартії, і що в державі бракує неполітичних організацій, які ефективно захищають права найманих працівників.

Річниця одеської трагедії

Сьогодні минає три роки від трагічних подій 2 травня в Одесі, під час яких загинули 48 людей. «Чорна п’ятниця» розпочалася з протистояння українських активістів та проросійськи налаштованих осіб у центрі міста, а завершилася пожежею в Будинку профспілок на Куликовому полі. Куди зайшло розслідування «справи 2 травня» і хто є її основними фігурантами, читайте у матеріалі.

А от чи вдасться «розхитати» ситуацію цього року, у своїй статті розмірковує проректор Острозької академії Петро Кралюк.

Небезпечний «Молот»

Триває розслідування справи про загибель трьох військових в результаті вибуху міномета «Молот». Раніше у бійців було багато нарікань на зброю, нібито зібрану «на коліні» з прицілом середини минулого століття. Але розробники кажуть: всі недоліки усунули. Чому ж між таким «Молотом» і ковадлом війни гинуть бійці, розбиралися журналісти проекту Радіо Свобода «Донбас.Реалії». Для цього вони відвідали підприємство, де виробляють міномет.

Плюс 80 гривень

Ну і на завершення сьогодні, як інколи кажуть, «приємна дрібниця». І полягає вона у тому, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в Україні з 1 травня зріс приблизно на 5% – до 1684 гривень. А до кінця року він повинен скласти 1762 гривні.

Нехай Ваші можливості перевершать Ваші бажання!

Ваше Радіо Свобода Daily

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG