Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 23:59

Монетизація субсидій мала б відбутися після перевірки пільговиків (огляд преси)


Газета «Україна молода» нагадує, що від початку травня в Україні збільшили прожитковий мінімум на 80 гривень. Утім, це збільшення навряд чи можна назвати позитивним, переконує видання. Адже це означає суттєве зменшення коштів на субсидії. Докладніше про те, хто і наскільки отримає менше соціальної допомоги, йдеться в матеріалі «Жити по-новому».

Пише про майбутні зміни в субсидіях, зокрема, про обіцяну їх монетизацію, і «Газета по-українськи». Монетизація – слово хороше, зазначає експерт видання. Але воно працює в країнах із розумною кількістю людей, які отримують допомогу. У Польщі таких 2 відсотки, у Латвії та Естонії – 3. А в Україні – майже половина населення. Щоб видати допомогу грошима такій кількості людей, треба дуже багато ресурсів. Тому, найперше, доведеться перевірити пільговиків – чи справді вони мають право на субсидію. Це потягне за собою армію додаткових працівників. Монетизація породить своєрідне міністерство з величезними фінансовими затратами. А це, в свою чергу, – додаткову корупцію, переконаний експерт газети.

Із проблемами в Україні малого та середнього бізнесу знайомить читачів газета «Голос України». Видання пише, що в країні закрилося 90 банків, в яких пропали кошти малих і дрібних підприємств. До того ж, в Україні великі відсоткові ставки для кредитів. Малий бізнес має мало шансів їх отримати. Держава зовсім не займається ринками збуту, не допомагає підприємствам вийти зі своєю продукцією за кордон і отримати валюту. А ще проблемою для бізнесу є податкова система, в якій нічого особливо не змінилося, крім мораторію на перевірки. До 500 сторінок Податкового кодексу ще є півтори тисячі сторінок доповнень. Часто стаття має подвійне, а то й потрійне трактування. Кодекс повинен дати бачення на 10 років вперед, а не латати однорічні дірки, переконує видання.

Про можливий розпродаж майна Національної спілки письменників пише газета «Україна молода». Причина – заборгованість перед бюджетом. Першим з молотка може піти приміщення харківського Будинку письменників. Докладніше про майно, яке перебуває на балансі у письменства, йдеться у статті «Відкупна».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG