Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 17:38

Акція «Безсмертный полк» як ознака великого втручання російських політтехнологів (інтернет-видання)


«Між днем примирення і політизованим парадом» – у статті під таким заголовком інтернет-видання «Лівий берег» пише, що сутички 9 травня вкотре засвідчили поляризацію суспільства. Спроба провести «Безсмертный полк» вулицею – не в останню чергу ознака великого втручання російських політтехнологів, які принципово працюють на розкол в українському суспільстві на тематиці історичної пам'яті. Про те, як цього уникнути, розповідає «Лівий берег».

Військовий парад на Червоній площі 9 травня – не тільки кульмінація святкування Дня перемоги, але ще і демонстрація військової сили Кремля, стверджує дописувач сайту «Лівий берег». Тим більше що і російський бюджет виявився найбільш мілітаризованим з усіх країн світу. Для усвідомлення розмірів: частка військових асигнувань в бюджеті нацистської Німеччини в 1934 році склала 39,3%. У Росії зараз – 28,2%. Так що путінська Росія впевнено йде в тому ж напрямку, констатує видання у статті «Гармати замість масла».

«Чому українців хворобливо цікавлять іноземні вибори» – у матеріалі з такою назвою інтернет-видання «Главред» пише, що українці вболівають за французькі президентські вибори десь так само активно, як французи. Звісно, до політичних процесів у важливій для Європи та світу державі прикута світова увага, зазначає видання. Але українці перемогу Макрона сприйняли як особисту. На подібні емоції можна було б не зважати, коли б не той факт, котрий пройшов повз увагу українських медіа. А саме: відбулися місцеві вибори, на яких обиралися голови і депутати рад об'єднаних територіальних громад у 19 областях. Інтернет-видання зазначає, що українці не вірять не лише владі, а й інфантильно не покладаються на власні сили. Тому й переконані: від результату волевиявлення в інших державах безпосередньо залежить українське життя. Хоча, як наголошує «Главред», основний принцип держав, на які українці орієнтуються – все залежить від активності громади.

«Тиждень.ua» переконує, що в Україні, через небажання політичних еліт змінюватись, реформами почали називати різного роду «сімулякри», символом яких є «совок». «Совок», як спосіб мислення, основою якого є патерналізм, небажання робити над собою зусилля. Видання наголошує, що не легко даються реформи війська та поліції. Заміна одностроїв чи перейменування міліції на поліцію – надзвичайно важливі, корисні, але недостатні кроки. Потрібно змінити спосіб мислення, змінити ставлення людей до роботи, а зробити це можливо лише з новою системою цінностей. Адже декомунізація – це не заміна серпа і молота на тризуб – це інший спосіб мислення: важлива не система, а людина і її життя, нагадує «Тиждень.ua».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG