Доступність посилання

ТОП новини
15 Листопад 2018, Київ 01:39

Блокада російських ресурсів унеможливила колапс економіки (огляд преси)


Про те, чи можна вважати абсолютною «перемогою» указ президента України, яким він розширив економічні санкції на низку російських IT-компаній, аналізує газета «День». Експерти видання наголошують, що коли основна економічна система країни, йдеться про бухгалтерську програму 1С, належить агресорові і будь-якого дня після оновлення може атакувати, то це для України навіть не виклик, а реальна загроза. Те, що зробили сьогодні, слід було зробити ще чотири роки тому. І не дуже зрозуміло, чому країна-агресор досі ще не обрушила українську економіку і податкову систему. І поки всі контрагенти цієї системи не буде від неї відключено, такий ризик залишається. Отже, це рішення більше протидіє колапсу в економіці країни, ніж його провокує, стверджує експерт «Дня». Він також вважає, що усе йде до того, що кожна країна буде створювати свої соціальні мережі. Цей бізнес і ця трансформація суспільного життя лише почалася. Тому не варто заламувати руки в картинних позах обурення Порошенком, зазначає видання.

Українська економіка набирає обрисів мексиканської моделі: сировина плюс заробітчани. Як стверджує тижневик «Країна», експортну виручку держава отримує від зерна, олії та інших сільськогосподарських товарів. Інша частина платіжного балансу – трансферти заробітчан. Майже немає промисловості, яка раніше вирівнювала цей тренд. 25 років планомірно випадали сегменти економіки з високим рівнем доданої вартості. Першою зникла легка промисловість, де він найвищий. Зараз – машинобудування.

Сьогодні, на переконання експерта тижневика, в Україні політика повністю керує економікою. Існує рентна економіка. Більше половини внутрішнього ринку монополізовано. Ця монопольна плита притисла малий і середній бізнес. Реформа повинна приносити більше грошей, створювати додатковий суспільний продукт. А в Україні реформою називають збільшення пенсійного віку, тарифів. Це пошук механічних рішень. Знищити рентну модель економіки можна було б через реструктуризацію великих фінансово-промислових груп. Законом заборонити розвиток бізнесу по горизонталі. Тобто, якщо група займається виплавкою металу – хай плавить, але не береться за свинарство. А зараз вони втягують у себе всі більш-менш прибуткові галузі бізнесу. Докладніше з економічними проблемами знайомить тижневик «Країна».

Газета «День» нагадує, що 73 роки тому цілий народ було виселено з Криму протягом кількох діб. У 1944 році кримських татар звинуватили у співпраці з нацистами. Зранку 18 травня і до вечора 20-го понад 183 тисячі кримських татар примусово вивезли з території півострова. За неофіційними даними, половина з них під час переселення загинула. День пам’яті жертв депортації народів з Криму, який відзначається за рішенням Верховної Ради автономії, ухвалений ще в середині 90-х років. «Історія з анексією наочно демонструє, що сам Крим не може існувати окремо від України», – переконаний експерт газети.

Про те, як і для чого влада використовує інститут громадянства, аналізує газета «Україна молода». Кореспондент видання, наголошує, що він, не маючи жодних сентиментів до екс-депутата Андрія Артеменка, вважає, що в історії з його громадянством (а також із громадянством Хатії Деканоїдзе) найбільш обурливим є те, що громадянство як таке перетворюється на чинник заохочення чи покарання. І біда не в тому, що, як кажуть опоненти президента, Банкова почне використовувати інститут громадянства для тиску на невгодних персон. А в тому, що до цього інституту не існує поваги. Як менеджера президента можна зрозуміти: він придумав найбільш простий та найменш болісний спосіб відсторонення своїх опонентів. Їх навіть не треба робити фігурантами кримінальних проваджень, розпочинати суди, визначати розмір застав, вдягати електронні браслети. Замість всієї цієї тяганини достатньо лише підписати указ про позбавлення громадянства – і проблему знято. Відтак цікавим є тільки те, хто буде наступним у цьому «санкційному» списку, зазначає газета у статті «Вигнання з українців».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG