Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 22:39

Юних артистів із України 6 годин тримали на білоруському кордоні


Українські артисти на сцені Республіканського центру національних культур у Мінську

Мінськ – Молоді виконавці під керівництвом народного артиста України Мар’яна Гаденка, які їхали на концерт для української діаспори в Мінську на запрошення посольства України, були змушені з пів на другу ночі до 7-ї ранку в автобусі чекати перевірки білоруських митників і прикордонників. Прикордонники, за словами Гаденка, забороняли їм включати двигун автобуса, щоб зігрітися, і не пускали в туалет.

Про інцидент на білорусько-українському кордоні Радіо Свободі розповів Мар’ян Гаденко, керівник групи юних лауреатів пісенних конкурсів України, які їхали на концерти в Мінську, а також у Литву.

Народний артист України Мар’ян Гаденко
Народний артист України Мар’ян Гаденко

Що вони цим хотіли сказати, я не розумію. Це було знущання в прямому значенні слова
Мар'ян Гаденко

«Нас було 13 чоловік, разом з водієм, – творча група телебачення, наше тріо «Соловейко», дует, звукорежисер... На мікроавтобусі ми прибули з Києва на білоруську сторону кордону близько о пів на другу ночі. Були першими в черзі, взагалі ми одні там стояли. Простояли так годину, ніхто не пускав. Я підійшов до прикордонників, представився, сказав, що ми їдемо на концерт, але їдемо транзитом, у нас є телевізійна техніка. Але після мого звернення, замість того, щоб нам піти назустріч, все пішло всупереч. Нас запустили в якийсь «рукав», і ми стали там у глухому куті. А вони всі бігали, радилися, багато разів забирали паспорти, посвідчення про відрядження, документи на техніку. Я їх почав просити, що люди хороші, вже шоста ранку, діти хочуть в туалет, а нам не дозволяли навіть машину завести і діти мерзли. Що вони цим хотіли сказати, я не розумію. Це було знущання в прямому значенні слова», – розповів Мар’ян Гаденко.

Група артистів їхала в мікроавтобусі з логотипом «Першого каналу» телебачення України та Благодійного фонду президента України Леоніда Кучми.

Мар’ян Гаденко вважає, що, можливо, білоруських прикордонників та митників налякала звукова апаратура, яку вони везли з собою, та телевізійні камери.

«І тільки, коли я сказав, що я поїду до президента Білорусі, тому що тут діти, о сьомій годині ранку вони пропустили нас, навіть не подивившись, що ми веземо. Ніхто ніяк не вибачився», – зауважує Гаденко.

Українські артисти на сцені Республіканськго центру національних культур в Мінську
Українські артисти на сцені Республіканськго центру національних культур в Мінську

Артисти з України приїхали до Мінська вдень, відпочити як слід не встигли. Але на концерті в Мінську перед повним залом в Республіканському центрі національних культур виступили добре, їх вітали там надзвичайно тепло.

19 травня в шостій ранку юні українські артисти їдуть до Литви, де у них заплановані виступи в трьох містах на Днях культури України в Литві. Мар’ян Гаденко сподівається, що їм знову не доведеться стояти 6 годин на білорусько-литовському кордоні.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG