Доступність посилання

Радіо Свобода Daily: кілька секунд, і ти в ЄС – перші враження від «безвізу»


В Європу без віз

«​Безвіз»​ запрацював, і багато українців вирушили перевірити його дію. «Прощай, немытая Россия», – прокоментував довгоочікувану подію під час свого виступу президент України Петро Порошенко.

«Прощай, немытая Россия» – Порошенко (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:08 0:00

Як же зустріла Європа перших українських мандрівників, у чиїх паспортах відсутні візи? Що про ситуацію розповідають громадяни України, що вже перетнули кордон? Для цього наші кореспонденти зустрічали українців в аеропорту Праги, Брюсселя та на пунктах пропуску на українсько-польському кордоні.

Перший день «безвізу» на українсько-польському кордоні (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:51 0:00

Крім того, в окремих публікаціях ми зібрали перші враження від «безвізу» користувачів соцмереж, а також карикатури про успішні кроки до повернення України до Європи.

Політична карикатура Євгенії Олійник
Політична карикатура Євгенії Олійник

Увага! Дорожня поліція

І якщо «безвіз» почав діяти від учора, то від сьогодні починаються перші чергування новостворюваної дорожньої поліції. 30 нарядів будуть забезпечувати порядок на 10 основних автомагістралях України. Обіцяють, що дорожня поліція – це не повернення старого ДАІ, а абсолютно нова служба, яка підпорядковуватиметься керівникові патрульної поліції. Автомобілісти, маєте шанс перевірити.

Маннергейм і Скоропадський

І трохи історії. Днями минуло 150 років від дня народження Карла Густава Маннергейма – видатного фінського державного діяча, першого головнокомандувача фінської армії. Він двічі – на посадах регента і президента – очолював Фінляндію. Для українців постать Маннергейма цікава тим, що свою службу в армії (Російської імперії) він починав в одному полку із відомим українським історичним діячем – гетьманом Павлом Скоропадським.

То чому Маннергейм спромігся відстояти незалежність своєї країни, а у Скоропадського – не вийшло? Про це Радіо Свобода розмовляло з істориком, дослідником епістолярної спадщини Скоропадського Георгієм Папакіним.

Ukrainian Bridge

І на завершення питання: а що ви знаєте про мікрокультури інших регіонів? Якщо небагато, то ось розповідь про проект Ukrainian Bridge. Його суть у тому, що молоді люди з різних регіонів України зустрічаються у відео-чаті, де знайомляться, розповідають про особливості свого регіону та населеного пункту, його культуру і традиції. «Нас роз’єднує невідомість. Те, що ми один про одного мало знаємо. Так само нас роз’єднують якісь треті сили, ті, хто вбачає у тому користь. Об’єднують людей свята, мова, якісь суспільні риси», – каже співорганізатор проекту Демид Майорников. Зараз триває реєстрація на третю хвилю проекту, яка відбудеться у період із 1 до 9 липня.

Тож об’єднуйтесь й цікавтесь одне одним!

Ваше Радіо Свобода Daily

Радіо Свобода Daily – читайте все в одному мейлі! Усі важливі новини та ексклюзиви нашого сайту в одному листі. Надсилаємо щодня (окрім неділі) о 7-й ранку якраз до Вашого сніданку. Підписатись на розсилку можна тут.

Проєкт Крим.Реалії

XS
SM
MD
LG