Доступність посилання

ТОП новини
13 Листопад 2018, Київ 05:05

15 червня – день білоруського першодрукаря Франциска Скорини в Празі


Плакат виставки білоруського графіки до 500-річчя білоруського друку на будівлі Слов'янської бібліотеки в Празі

Сергій Абламейко

15 червня – у Празі увесь день будуть говорити про Франциска Скорину, одного із засновників кириличного книгодрукування, білоруського першодрукаря, просвітителя, перекладача, митця-графіка. Цього дня відбудуться міжнародний науковий симпозіум, покладання квітів до пам'ятної дошки на будівлі Слов'янської бібліотеки і на місці виходу першої білоруської Біблії, відкриття двох художніх виставок, присвячених Скорині.

Міжнародний симпозіум «Франциск Скорина і Прага» організували Національна бібліотека Чехії, Національна бібліотека Білорусі і посольство Білорусі в Празі. У ньому беруть участь вчені з Білорусі, Литви та Чехії.

Квіти до пам'ятної дошки Франциску Скорині разом з учасниками симпозіуму покладе міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей. 16 червня в нього заплановані переговори з міністром закордонних справ Чеської Республіки Любомиром Заоралком.

Пам’ятник Франциску Скорині в Празі
Пам’ятник Франциску Скорині в Празі

У будівлі колишнього колегіуму єзуїтів у Празі, де зараз розміщується Національна бібліотека Чехії, відкриються і дві художні виставки, присвячені Скорині.

Під час відкриття виставки білоруської графіки, в якій беруть участь художники Володимир Вишневський, Валерій Славук і Роман Суглоб, відбудеться урочиста передача книг факсимільного проекту «Книжкова спадщина Скорини», який вийшов у Мінську, в фонди Національної бібліотеки Чеської Республіки – Слов'янської бібліотеки.

Друга виставка організована Бібліотекою Врублевського Литовської академії наук, Слов'янською бібліотекою Чехії та посольством Литви в Празі. Обидві виставки триватимуть два тижні.

Радіо Свобода буде інформувати про перебіг дня Скорини у Празі. Слідкуйте за оновленнями на сайті та в соціальних мережах.

Оригінал публікації – на сайті редакції Радіо Свобода

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG