Доступність посилання

ТОП новини
14 Листопад 2018, Київ 17:13

Поліція Чернігівщини показала «розумні камери»: можна розгледіти навіть обличчя водія


Унікальна система відеоспостереження запрацювала в Чернігівській області. По всьому регіону розміщені так звані «розумні камери». Вони можуть «зчитувати» автомобільні номери й ідентифікувати машини, які перебувають, наприклад, у розшуку. Вся інформація, яку фіксує інноваційне обладнання, надходить до центрального офісу в Чернігові – офіс розташований у Головному управлінні Національної поліції регіону.

Побачити онлайн, що відбувається за двісті кілометрів від обласного центру та вчасно відреагувати на злочин – такі можливості з’явились у чернігівської поліції. Це стало можливим завдяки камерам відеоспостереження, які тепер цілодобово працюють в різних куточках регіону.

Це – «розумні» камери з можливістю визначення номера машини. Надалі це буде вже визначення моделі машини, кольору
Едуард Альохін

«Ці камери не просто дозволяють дивитися за ситуацією. Це – камери так звані «розумні» з можливістю багатофункціонального використання. В першу чергу з визначенням номера машини. Надалі це буде вже визначення моделі машини, кольору і так далі» – розповідає начальник ГУНП в Чернігівській області Едуард Альохін.

В області вже встановили понад півтори сотні камер відеоспостереження. Вони чітко передають зображення на екран. Можна, наприклад, розгледіти навіть обличчя водія. Шістдесят камер мають функцію «розпізнавання» автомобільного номера. Є також обладнання із значно більшою кількістю функцій. Це – фактично мініроботи, кажуть правоохоронці.

Є роботизовані камери, які можуть розвертатися, зумувати
Дмитро Колтунов

«Є роботизовані камери, які можуть розвертатися, зумувати. У міському парку вони можуть повертатися навколо своєї осі на 360 градусів. Можна спостерігати, наблизити обличчя людини і так далі», – говорить заступник начальника відділу управління інформаційної підтримки та координації поліції «102» Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Дмитро Колтунов.

«Розумні камери» допомагають шукати злочинців

Працюючи деякий період в тестовому режимі, камери вже зарекомендували себе. Завдяки відео, яке вони зафіксували, вдалось упіймати кількох злочинців – автокрадіїв та винуватців ДТП, розповідають у поліції.

Таким чином ми розкрили останнє ДТП по Ніжину
Валентина Акуленко

«Таким чином ми розкрили останнє ДТП по Ніжину. Ввечері машина проїжджала неушкодженою, а вночі вона скоює ДТП з постраждалим. На ранок ми вже бачимо цю машину пошкоджену. І тому це є підставою для того, щоб підозрювати цей транспортний засіб у скоєнні ДТП», – наводить приклад начальник управління інформаційної підтримки та координації поліції «102» Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Валентина Акуленко.

Проект «Мережа безпеки» фінансувався з місцевих бюджетів. Загалом у області на нього витратили вже понад дев’ять мільйонів гривень. Планують на цьому не зупинятись, а інвестувати в безпеку регіону і надалі.

«Інвестиції досягли своєї мети, коли ми можем реалізувати саме безпеку», – говорить чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

Тотальний контроль?

Деяких чернігівців цікавить, як в умовах такого «тотального відеонагляду» дотримуватимуться їхніх прав на таємницю приватного життя?

Правоохоронці запевнили: використання інформації, отриманої з камер відео, контролюватимуть.

Максимальні заходи контролю, можливі в цій ситуації, ми передбачили і будемо їх використовувати
Едуард Альохін

«Максимальні заходи контролю, можливі в цій ситуації, ми передбачили і будемо їх використовувати. І я майже виключаю (на сто відсотків нічого не можна виключити), у нас все можливо – але я думаю, що ніхто не зможе скористатися цією системою в якихось особистих, а тим більше корисливих цілях», – запевнив начальник ГУНП в Чернігівській області Едуард Альохін.

Відео з камер зберігатимуть два місяці. Фото в архіві лежатимуть два роки.

До кінця 2017-го в області на вулицях різних населених пунктів планують підключити більш ніж чотириста камер відеонагляду.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG