Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 15:30

Чи можна було захистити Крим у 2014 році? (Огляд преси)


Окупація українського Криму. Російські військові у селі Перевальне, 5 березня 2014 року

Чи була можливість грамотно організувати протидію військовій агресії Кремля? Це точно можна буде дослідити вже після війни, зазначають експерти газети «День». Однак, на їхню думку, Київ все ж міг направити в Крим спеціальну групу досвідчених військових, оголосити і провести в Криму військові навчання оборонного характеру у відповідь на російські навчання біля українських кордонів. Тому що військові навчання – це, як зазначає в газеті колишній прем’єр-міністр Євген Марчук, – війна, тільки учбова, під надійну охорону беруться всі стратегічно важливі об’єкти. Задіюються всі механізми і ресурси оборонного характеру. Ресурс для цього тоді в Криму був достатній, незважаючи на те, скільки зробила група Януковича з його розвалу. Про те, які зони зараз є найменш захищеними від можливої російської загрози, аналізують експерти газети. Серед таких називаються Одеський морський порт і Маріуполь.

Про те, чи реально домогтися введення миротворчої місії ООН на Донбасі, дізнавалася «Газета по-українськи». Більшість експертів вважають, що навряд, бо Росія не зацікавлена у стабілізації ситуації, тому будь-яку пропозицію в цьому напрямі Москва заблокує в Раді безпеки ООН. Серед козирів Києва у протистоянні з Росією – міжнародно-правові, моральні, політичні важелі. Оскільки жодних військових сценаріїв на Заході не існує, їхня зброя – економічна. Єдиний спосіб зрушити справу з місця – змусити Росію відчути: санкції означатимуть для неї, якщо не колапс, то передінфарктний стан її економіки. Чим суворішими вони будуть, тим раніше буде результат, зазначає видання.

У цьому ж числі «Газета по-українськи» коментує втрату Міхеїлом Саакашвілі українського громадянства. Видання пише про погіршення стосунків між ним і президентом України. Петро Порошенко та його оточення готуються до можливих дострокових виборів – як парламентських, так і президента. Прибирають із політичного поля тих, хто їм заважає, і піднімають тих, хто допомагає. Саакашвілі ж втрату українського громадянства використає для піару. Потім спробує повернутися – якщо буде гарантія, що не арештують. Про це «Газета по-українськи» пише в статті «Порошенко готується до дострокових виборів».

Кожен із політиків має свою мету на найближчий час: одні прагнуть спокійно «досидіти» у своїх кріслах, інші готуватимуться до президентських виборів, – наголошує експерт газети «Україна молода». Він прогнозує, що восени політичні процеси набудуть нового прискорення. Одночасно з ухваленням реформ та лобіюванням потрібних рішень скрізь – і на площі перед парламентом, і в сесійній залі, і в кулуарах – відбуватиметься ще й інша, тонша гра – гра за майбутні преференції, за право на участь у перерозподілі влади, переконує експерт «України молодої».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG