Доступність посилання

ТОП новини
22 Січень 2019, Київ 10:20

Верховна Рада підтримала законопроект Порошенка про особливі умови на Донбасі


Президент України Петро Порошенко під час щорічного звернення до народних депутатів у Верховній Раді. Київ, 7 вересня 2017 року

Верховна Рада України підтримала законопроект №7164, який продовжує дію закону про особливі умови місцевого самоврядування в окремих регіонах Луганської і Донецької областей, який подав президент України Петро Порошенко.

За продовження особливих умов проголосували 229 депутатів.

Повністю відмовились голосувати депутати від Радикальної партії Олега Ляшка.

Також проти закону виступив і Сергій Соболєв від «Батьківщини». Він стверджував, ніби «цим законопроектом держава гарантує недопущення кримінального переслідування і притягнення до кримінальної відповідальності всіх учасників події в Донецьку та Луганську, а також зобов’язує погоджувати з бойовиками призначення прокурорів, суддів та органів міліції». «Це неприпустимо», – заявив Соболєв.

На підтримку законопроекту висловились представники від БПП, «Народного фронту», «Опозиційного блоку» та інші.

Законопроект передбачає, що замість дотеперішнього трирічного терміну чинності особливостей місцевого самоврядування на окупованій частині Донбасу, який завершується 18 жовтня, який фактично так і не почав діяти, ці особливості мають бути запроваджені на рік після набуття нинішнім законом чинності: зміна уточнює, що це набуття чинності може настати тільки після виконання низки умов, серед яких виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків та найманців із території України.

Перед початком голосування у сесійній залі запустили димову шашку.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG