Доступність посилання

ТОП новини
25 Квітень 2019, Київ 04:46

Зайшов у тролейбус – отримав удар струмом. Поліція встановлює обставини


У Чернігові 19-річний курсант Державної пенітенціарної академії 20 грудня їхав з товаришем по службі заступати в наряд на добу. Коли молодий чоловік у тролейбусі піднявся на сходинку та взявся рукою за поручень його вдарило струмом. Він упав на сніг. Очевидці викликали швидку допомогу. Курсант опинився в реанімації.

Серйозної шкоди здоров’ю хлопця удар струмом не наніс. Із реанімації його незабаром перевели в терапевтичне відділення, розповідає завідувачка терапевтичного відділення Чернігівської міської лікарні №3 Олена Сергєєва.

Наразі його стан ближчий до задовільного. Контролюємо його стан електрокардіограми
Олена Сергєєва

«Наразі його стан ближчий до задовільного. Особливих скарг він не має. Потребує динамічного нагляду, чим ми і займаємось. Контролюємо його стан електрокардіограми», – додає вона.

Триває досудове розслідування, встановлюються обставини цієї події
Наталія Човпило

Чому в тролейбусі людину вдарило струмом, вже зацікавились правоохоронці. В поліції відкрили за цим фактом кримінальне провадження: «За статтею 287 Кримінального кодексу України – це випуск транспортних засобів у несправному стані. Триває досудове розслідування, встановлюються обставини цієї події, а також винуватці пригоди», – пояснює речник Чернігівського відділу поліції Наталія Човпило.

До цього інциденту тролейбус дві години відпрацював на лінії без якихось скарг пасажирів
Микита Вікторов

Що сталось в салоні електротранспорту, намагаються з’ясувати і в самому «Чернігівському тролейбусному управлінні». Там запевняють: машину випустили на маршрут цілком справною. Тролейбус пройшов кілька перевірок, зокрема і на можливий витік струму. Для цього в депо є спеціальне обладнання. Всі прибори показували, що старенький ЗІУ-9 в робочому стані і безпечний для пасажирів, запевняє речник «Чернігівського тролейбусного управління» Микита Вікторов: «До цього інциденту тролейбус дві години відпрацював на лінії без якихось скарг пасажирів».

Водночас в управлінні розглядають кілька причин нещасного випадку.

Одна з найбільш ймовірних – потрапляння вологи до електроагрегатів.

Микита Вікторов
Микита Вікторов

«Волога потрапляє до електроагрегатів, які знаходяться під високою напругою, починається струмовитік на кузов – і замикається ланцюг: тіло людини – кузов тролейбуса – контактна мережа», – озвучує одну з версій Микита Вікторов.

Проблема в тому, що у тролейбусах такого зразка високовольтне обладнання розташоване під підлогою, пояснюють спеціалісти. І саме такі машини найбільше потерпають від наслідків негоди, коли на дорогах, наприклад, «каша» зі снігу, піску та солі. Тоді транспортний засіб легко може «зачерпнути» вологу в двигун. Як результат – витік струму.

Тролейбус, в якому стався нещасний випадок – це старий ЗІУ-9 1989 року виробництва. Такі машини випускали саме наприкінці 1980-х та на початку 1990-х років. Максимальний термін експлуатації – до 12 років. Але через те, що тролейбусний парк десятки років майже не оновлювався, ці тролейбуси працюють вже щонайменше по тридцять років.

В чернігівському тролейбусному парку таких «ветеранів» є сорок одиниць – це фактично третина всіх тролейбусів, які є в місті.

Вони вже в такому стані, що в них вкладати кошти на поточні ремонти не має сенсу
Микита Вікторов

«Звісно, що ніякої критики їхній технічний стан не витримує, – пояснює Микита Вікторов. – Вони вже в такому стані, що в них вкладати кошти на поточні ремонти не має сенсу. Наприклад, тролейбус заїжджає сьогодні з однією поламкою – її повністю виправляють, міняють якийсь вузол, агрегат, тратять на це кошти. Потім цей тролейбус виїжджає на лінію, проїжджає день-два, а, можливо, тільки виїхав за ворота, і в нього ламається вже щось інше».

Єдиний вихід – оновлювати рухомий склад тролейбусного депо, додає Вікторов. Над цим в Чернігові вже активно працюють. За два останні роки місто закупило 15 нових машин. А буквально за рік-два планує придбати ще сорок. Та це за умови, що отримають кредит від Європейського інвестиційного банку. Просять 6 мільйонів євро на закупівлю 40 тролейбусів. Якщо це вдасться зробити, то тролейбусний парк буде майже повністю оновлений.

А поки що містяни мусять їздити на стареньких транспортних засобах. До речі, тролейбус, в якому стався нещасний випадок, знову працює на маршруті. В управління запевнили, що його кілька разів ретельно перевірили – всі показники в нормі.

Постраждалий курсант претензій до транспортників поки що не висував, запевняють в комунальному підприємстві. Тому і можливість виплати йому матеріальної допомоги чи компенсації поки що не розглядалась.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG