Доступність посилання

ТОП новини
18 Січень 2019, Київ 17:22

Яким буде 2018 рік для України (огляд преси)


Тижневик «Країна» стверджує, що Росія прагнутиме за будь-яку ціну провести на Донбасі вибори. Тому дадуть команду зменшити обстріли. Висока ймовірність, що можна буде домовитися про повне припинення вогню. У регіоні з’являться миротворці. «Блакитні шоломи» зайдуть наприкінці 2018-го. Згоду на них Путін дасть на початку року. Попереду в нього – олімпіада й президентські вибори 18 березня. Він вдаватиме з себе миротворця – перед співвітчизниками. Йтиме на поступки, але незначні. Закон про деокупацію та реінтеграцію визнає частину Донбасу фактично окупованою. Особливого статусу не буде. Якщо затвердити його, доведеться погодитися на вибори на території, яку контролюють угрупування «ЛНР»-«ДНР». А які можуть бути вибори, якщо ніхто не гарантує безпеки? – цікавиться видання. Докладніше про те, яким буде 2018 рік для України, прогнозують експерти тижневика «Країна».

2018-й для України буде перехідним роком, переконує тижневик «Країна». Політична ситуація не зміниться. Однак, як наголошує видання, доки триватиме корупція – держава втрачатиме підтримку демократичних держав. Інший негативний фактор: усе більше Україна грузне у недореформованому болоті. Тож імідж країни погіршуватиметься. Але Вашингтон допомагатиме Києву, бо зацікавлений у завершенні конфлікту на Донбасі, наголошує тижневик.

Український парламентаризм помер десь на початку 2000-х. Те, що лишилося – симулякр, переконує в тижневику «Країна» письменниця Оксана Забужко. Поки українськими фінансами – як було усталено ще з 1990-х – керуватимуть із Москви, не варто сподіватися, що політична система України зможе сама висмикнути себе, як Мюнхгаузен, за волосся з болота. Забужко також наголошує, що історія Росії – це історія палацових переворотів. Архітектор теперішньої російської політичної системи – покійний Борис Березовський. Його протеже в Україні була Юлія Тимошенко. А для Росії він «створив» Володимира Путіна. Вирішив, що той його слухатиметься. Загалом у новітній російській історії є багато повчальних сюжетів, якими б мала займатися російська література, наголошує Оксана Забужко.

Газета «Голос України» пише, що щодня з України за кордон виїздять лікарі і медсестри. Держава стала не лише сировинним придатком Європи, постачальником не лише дешевої некваліфікованої робочої сили, а й інтелекту. Як наслідок, у країні нині бракує 150 тисяч медиків. Видання наголошує, що понад 20 відсотків – це лікарі пенсійного віку. Майже половина з них – працівники, яким уже за 70 років. Україна на краю кадрової прірви. Докладніше про те, хто і чим лікуватиме українців – досліджувала парламентська газета.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG