Доступність посилання

ТОП новини
17 Лютий 2019, Київ 10:12

У США запропонували зробити «Сейшели для українського середнього класу!» виборчим гаслом Луценка


Генеральний прокурор України Юрій Луценко

Слова Луценка про доступність відпочинку на Сейшелах для середнього класу варто перетворити на виборчий слоган. Про це у Twitter заявив Майкл Карпентер, колишній заступник помічника глави Пентагону з питань України та Євразії в адміністрації Барака Обами, а нині директор аналітичного Центру Байдена при Пенсильванському університеті.

Раніше програма «Схеми», спільний проект Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший» повідомили, що зимова відпустка родини генпрокурора Юрія Луценка на Сейшелах орієнтовно коштувала щонайменше 52 тисячі євро.

У відповідь генеральний прокурор запевнив що його родина має достатні й задекларовані фінансові ресурси для відпочинку на Сейшельських островах. Луценко також заявив, що недешева мандрівка стала можливою завдяки подарунку сина, який буцімто відклав власний «медовий місяць» з дружиною й оплатив батькам переліт на відпочинок у теплих краях до 30-річчя спільного життя.

Луценко у коментарі Радіо Свобода в Брюсселі також назвав відпочинок «не надмірним» і таким, «що собі дозволяє середній клас».

Саме ці слова Луценка не лишив без уваги колишній високопосадовець уряду США.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко каже, що відпочинок на курорті Four Seasons на Сейшельських островах є «чимось, що собі може дозволити типовий українець середнього класу». Це може стати прекрасним виборчим слоганом
Майкл Карпентер

«Генеральний прокурор України Юрій Луценко каже, що відпочинок на курорті Four Seasons на Сейшельських островах є «чимось, що собі може дозволити типовий українець середнього класу». Це може стати прекрасним виборчим слоганом», – пише Карпентер.

Інший коментатор, Алекс Кокчаров, експерт з оцінки ризиків в аналітичний компанії IHS Markit у Лондоні, назвав Луценка «відірваним від реальності».

«Диву даєшся, наскільки ці люди відірвані від реальності», – тішиться Кокчаров з приводу слів Луценка про можливості українського середнього класу.

Коментатори оцінили й слова Луценка про те, що саме подарунок від сина зробив можливою його мандрівку.

«Ну хіба не диво, яких успіхів у цій частині світу досягають сини та дочки впливових політиків. Ці успіхи неспівмірні з тим, що могла б дати звичайна сумлінна праця й бізнес-інстинкти. І чого б це так відбувалось?» – іронізує Ерік Карл Гонц, менеджер програм Євразії у Center for International Private Enterprise (США).

«Звичайна середня зарплата на рік у Києві, а це найбільша в Україні, приблизно $3700. Тож звичайному киянину знадобиться 17 років, щоб відкласти гроші на такий відпочинок для «середнього класу», – зазначив Гонц.

Майкл Карпентер є одним із найактивніших коментаторів поточних подій в Україні. У січні він заявив, що наступник кроком на підтримку України – після надання адміністрацією Трампа протитанкової зброї Києву – могло б стати створення Заходом інвестиційного фонду із західним менеджментом як інструмент для підтримки глибших антикорупційних реформ.

Для роботи інвестиційного фонду, за оцінками Карпентера, потрібно 6 мільярдів доларів щорічно – достатньо невибагливо, порівняно з 378 мільярдами доларів, що є в Європейському фонді стратегічних інвестицій.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG