Доступність посилання

ТОП новини
18 Лютий 2019, Київ 17:05

Нуланд: автор досьє на Трампа звітував про Україну для комерційних клієнтів


Вікторія Нуланд, на той час помічник державного секретаря США з європейських і євразійських питань, Київ, 16 травня 2015 року

Колишній високопосадовець Державного департаменту США Вікторія Нуланд в ефірі програми телемережі CBS «Обличчя нації» сказала, що британський шпигун Кристофер Стіл, автор скандально відомого досьє про російські зв’язки президента Дональда Трампа, проданого Федеральному бюро розслідувань та демократам, надавав таку інформацію Державному департаментові в 2016 році.

Вона також зауважила: «Чесно кажучи, якби кожен член кампанії Трампа, на якого росіяни намагались вплинути, пішов би до ФБР одразу, у нас, можливо, не було б того безладу, який є зараз».

«Протягом кризи в Україні у 2014–2015 роках Кріс Стіл мав низку комерційних клієнтів, які замовляли у нього звіти про те, що відбувається в Росії і в Україні, що відбувалось між ними», – відзначила Нуланд.

Вона зауважила, що Кріс мав друга в Держдепартаменті, і «він запропонував нам звіт безкоштовно, щоб ми могли також цим користуватись». «Це було одне з сотні джерел, які ми використовували, щоб зрозуміти, що відбувається», – наголосила Нуланд.

Нуланд також зазначила, що Стіл передав короткий виклад на 2–4 сторінки того, що він з’ясував в рамках складання відомого досьє.

«Це не наша компетенція. Це мусить іти до ФБР, якщо є занепокоєння про те, що на одного з кандидатів або на вибори загалом може впливати Росія. Це мусить розслідувати ФБР» – так описала Нуланд свою реакцію на інформацію з досьє британського шпигуна на Трампа.

Як повідомлялося раніше, компанія Fusion GPS найняла консервативний сайт The Washington Free Beacon, щоб провести розслідування зв’язків Трампа з росіянами. Вони найняли розвідника та експерта у справах Росії Кристофера Стіла.

Стіл, за допомогою контактів в Росії, склав досьє, яке описує зусилля Путіна для розбудови стосунків з Трампом та його оточенням, щоб зібрати матеріал, який можна використовувати для шантажу.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG